1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kedi almak ya da sahiplenmek istiyorum...

Başlığı 'Diğer Evcil Dostlar Forumu' kategorisinde Magnolia tarafından 12 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Merhabalar.
    Kedi beslemek istiyorum.British Shorthair veya siyam kedisi düşünüyorum.(1,5-2aylık,dişi)
    Bu konuda yardımcı olabilecek var mı ?

2. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Beslemekten pek anlamam ama ariyor ve almak istiyorsaniz yardimci olabilirim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 2 Haziran 2015
  3. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Kedi sahibi olmak istiyorum.ücreti ne kadar ya da sahiplendiriliyor mu ?açıkcası bunu öğrenmek istiyorum.

4. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Sans eseri gecen gun aradiginiz cins kedinin ciftine sahip olan biri yavrularini sahiplendiriyor. Ucretli mi ucretsiz mi bilmiyorum. Asilari falan herseyi tam.

5. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Kırma istemiyorum.Kaç aylık olduğu ve ücreti önemli benim için;)

6. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    13 temmuz dogumlu.

7. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Çok tatlılar.Neden 2Renler,kırma mı?Genelde koyu gri olarak biliyorum.

8. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy

Bilmiyorum. İlanı görmüştüm. Siz söyleyince bilgilendireyim dedim. Sahiplenmek için sahipleriyle iletişime geçmeniz gerekiyor.

9. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Tamam ,ilan nerede ?görüşiyim...

10. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Ozelden atiyorum

11. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Ok ,teşekkürler.

12. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Arkadaşlar çok uçuk fiyatlar karşısında 1yıl beklemeye karar verdim.
    Arkadaşımın kedisi var,daha küçük 1yıl snr çiftleşir yavruları olur alırım.:)

sinsitilki bunu beğendi.
  13. baysamin

baysamin

Yer:
    Kocaeli
    İsim:
    mert tankutay
    Kedi beslemeye niyetiniz varsa videoyu sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 2 Haziran 2015
  14. Erdal

Erdal

Ben biritish short hair ve long hair cinsi kedimi sahiplendirmiştim. Bir kaç site var genelde ücretsiz sahiplendirme yapılıyor birde aklınızda olsun kesinlikle erkek almayın eğer eviniz küçükse çok zorlanırsınız. :)

15. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Yok dişi düşünüyoruz,şu sahiplendiren siteler gerçek mi bilemiyorum.
    Yazıyoruz cevap dahi yok,ne site yönetiminden ne de kedi sahibinden.
    Sahiplendirildi mi belli değil...
    Ilk defa bu kadar çok istedim,daha önce 17yıl boyunca köpeğime bakmıştım.
    Yani anlayacağınız bize gelen ömürlük oluyor☺️

16. Erdal

Erdal

Tek tek arayın bence ama yok mama parası, kısırlaştırma parası, aşı parası vs diyenlerle muhattap olmayın. Umarım bulursunuz.

Magnolia bunu beğendi.
  17. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Ben köpekte ırk ve özelliklerine önem veren biriyimdir. Evimde bir de kedim var. Ama köpeğim yok. Çünkü köpek konusunda seçiciyimdir. Kendi tür ve özelliklerini gösteren özel türler ararım. Şayet bir sokak köpeği kapımı çalar da kalbimde yer edinirse de cins köpeklerden ayırmam severim. Ama kedi konusunda asla böyle bir ayrıma sahip değilimdir. Türlere göre değişen yapıları ve cinsleri yoktur. Türler değiştikçe tüyleri, ve yapıları değişir. Oysa karakterleri çoğunun benzerdir. bilimsel olarak böyle bir tanım var mı bilemem. Ama bir kedi, köpek satın almaktansa barınaktan sahiplenmek her zaman tercih edilebilir bir sebeptir. Çoban köpekleri, kangal köpekleri genelde yavruyken bir çukura koyulur ve üzeri kapatılır. Orada etle beslenir asla güneş ışığı göremez ve dışarıdan habersizdir. Satım vakti gelince onu alan insan onu görmeden alır ve sadece bir kuyu seçer. O kuyunun kapağını açar, köpeğin yanına iner ve köpeği o kuyudan çıkarır. Köpek sahip ilişkisinide bu şekilde başlatmış olurlar. Barınakları otel olarak gördüklerini sanmıyorum kedilerin, köpeklerin. Düşenin elinden tutmak gerekir. Farklı yollarla, sağlıksız şekilde para kazanma amacı ile ithal edilmiş kedilerden de uzak durmamız gerekir.

Emirk0652 ve Alparslan bunu beğendi.
  18. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Tabiki fikrinize saygı duyuyorum,lakin akvaryum balığı beslerken de seçici davranıyor kırma olan balıkları almadığımız zamanlar oluyor diye düşünüyorum.saygılarımla...

19. sinsitilki

sinsitilki

Yer:
    Kadıköy
    Akvaryum balığı konusunda bende seciciyimdir. Lakin kedi köpek konusuna gelirsek ben de ikisini de barinaktan bir tane temin etme fikrindenim. Barinaktakiler biraz sanssizlar. Sevilmeye bakılmaya ihtiyaçları var. Oysa bahsettiğiniz kediler mutlaka iyi sahiplere gidecekler. Ve iyi beslenecekler. :)

Alparslan bunu beğendi.
  20. Magnolia

Magnolia

Yer:
    Dinar
    İsim:
    Pınar altıntaş
    Isteyen barınaktan alır,gönüllü sahiplenir,parayla satın alır.herkesin düşüncesi farklı,istediğim tür olursa neden olmasın ben de alabilirim.
    Bu arada sırf barınaktan almıyorum diye bu kadar tepki göstermekde çok saçma.Benim ne şekilde ne tür yardımlar yaptığımı,ya da kimlerin neler yaptığını bilemeyiz...sırf cins kedi isteniyor diye bu şekilde düşünmek yanlış.
    Son sözüm budur istediğinizi düşünebilirsiniz,beni bilen bilir...

sinsitilki ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş