1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kefal

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde methapor tarafından 27 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. methapor

methapor

İsim:
    Polat
    Benim karadenizdeki yazlığımızda sahilinde çok fazla şekilde kefal var hatta o kadarda alışıklarki iskelemiz var ordan atlıyoruz üstlerine kaçıyorlar sonra
    gelip etrafımda dönüyorlar ama malesef bunu paraya çevirenler var süzgeçle bütün sürüyü alıp gidiyorlardı,tabi boş durmadım yanımızda jandarma var,orayla irtibata geçtik eniştem soğalsun baya yardımı oldu Üstteğmendir kendisi bayağı yardımcı oldu ve başarıya ulaştı sol tarafımız askeriyedi ,sağ tarafımıza çevirdi hem güzenlik hem sağlıklı koşullar oldu balıklar için bizede sağolsun baya büyük sahil bıraktılar,hala balıklar var artık biz besliyoruz resmen(ekmekle) baya alıştılar,arada sırada gümüş balığıda dolaşıyor sürüler halinde iskeleden baktığınızda rahatça görebiliyorsunuz meseleye gelelim ben ordan kefal alıp büyütüp tekrar salmak istiyorum veya büyütüp yavrulatıp salabilirim ondan kefaller için en az kaç litre lazım ama Tuzlu su kefali ayrıca gümüş balığı içinde kaç litre lazım acaba akvaryum değilde havuz tarzı olcak zannedersem onada kabulum ama kaç litre lazım bilen arkdaşlar varsa söyleyebilirmi acaba?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Kefal

Ölüdeniz'de kaynıyor Kefal. Hatta o kadar çok ki tekne gezilerinde ücretsiz balık servisini görseniz tekne ücretinin 2 katını buralarda sadece balığa verirsiniz.

3. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Sorumun cevabını alamadım ama yinede sağol...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sorunun cevabını alamadın çünkü bilmiyorum. Hiç kefal beslemedim. Havuz lazım elbette ve öyle sıradan havuzla olmaz, deniz içinde çevrilmiş alan gerek.

methapor bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Kefal üretmek biraz hayal bizler için Polat.Bunun için denize kurulmuş üretim çiftliği yada dev havuzlar lazım.
    O kadar yatırımı yapma imkanı olsa bile bunu kefal için kimse yapmaz zaten.Bilirsin kefaller genel olarak pis su balığıdır ve nerde lağım akıyor,nerde yosun var,nerde akıntısız pis bölge var,kefal orda.Bu yüzdendir kefallarin eti saman gibi ve lezzetsiz olur.Üretim çiftlikleri genelde levrek,çupra, tarzı lezzetli ve para eden balıkları üretirler.

METİN SUVAR bunu beğendi.
  6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Bur hayalimde suda kaldı dipe battı patlayamadı tem01.gif

7. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Olsun be Polat, sıkma canını en azından sen bir canlı türünü korumak için bir çaba göstermiş sayılırsın.

8. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Oltayı her dakika atıp çekmek çok zevkli olurdu gerçekten :D. Tabi geri salmak koşulu ile :)

Sayfayı Paylaş