1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kemerburgaz Taş Dünyası Fiyatları?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde sezginyavuz tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

1. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Merhabalar. Araştırmalarıma göre Kemerburgaz'da bulunan ve içinde yüzlerce çeşit taş bulunan taş dünyası adlı yerdeki fiyatların gayet uygun olduğunu okudum. Ancak uygun diye nitelendirilen bu fiyatların ne kadar uygun olduğunu hakikaten çok merak ettim. Oradan alış-veriş yapanlarınız varsa bana örnek bir fiyat verebilirmisiniz? Fiyatları ayrıntılı olarak öğrenmek istiyorum. Özellikle tamburlu dere taşı almayı düşünüyorum. Saygılar...

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sezgin bizim burdada var taş satılan yerler.Delikli,deliksiz,peyzaj taşları vs birsürü çeşit var. Fiyatları ise 150 krş ila 500 krş arası değişiyor.

Ona göre bir değerlendirme yap artık ;)

3. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Olcay Abi; önerin için teşekkür ederim ancak bir taş için bulunduğum yakadan çıkmaya niyetim yok. :D

4. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Taşa para verme yaa :D Benim gibi parklardan yürüt. Sonra bekçiyle yüz göz olursan o ayrı mesele :D

Saygılar...

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sezgin;bende sana gel kayaları burdan al demedim. sopa

Burdaki fiyatlar bu,sende kaya alırken bu fiyatları göz önünde bulundur ve ona göre bir değerlendirme yap dedim.Yani burda en pahalı kaya kg su 50 kr ise kalkıp orda kg suna 1 tl verme ;)

6. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz
    Olcay Abi ne kızıyorsun yahu. :(

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sana kızarmıyım Sezgin aşk olsun.Sadece sopalarım sopa :D

Bu sopa huyuda Abdullah hocamdan bulaştı yaa :D

8. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Olcay abi'nin yazdığı fiatlar çok makul.O fiata bulursan hiç kaçırma,bende peyzajdan alışveriş yapıyorum.
    100 kilo dere taşı=100 tl
    60 kilo karışık kaya=40 tl'ye aldım.

Akvaryumcuda beğendim kayaların kilosu 5_10 tl arası.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Özgür çok pahalı almışsın.Burda bahsettiğin dere taşlarının kg su 30 krş.

Bak bu resimdeki kayaların kg sunu 30 krş tan aldım ben.Ama böyle güzel kayaları seçmek içinde bir kamyon taşı ayıkladım :D

İstanbula geldiğinde bana uğra sana 100 tl ye bir bagaj dolusu kaya alırım burdan. ;) Hatta bagajın bile yetmez.Bir kamyonet felan lazım :D

10. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Köpükten yapıp fugapool ile sıvasak daha gönlümüze uyan bir kayamız olmuş olmaz mı? :)

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cem köpüğü suya batırması var ama.

Bazı kayalar var tam ismini şimdi bilemiyorum ama özellikle tangayika akvaryumları için çok ideal bir kaya çeşidi.Kayanın güzelliği dışında birde ph ı tamponluyor. Ve delikli peyzaj taşları var.O taşların altına bir hava taşı koyuyorsun,alttan gelen hava kabarcıkları kayanın deliklerinden çıkıyor ve insan akvaryumu seyretmeye doyamıyor.Yani okadar güzel kaya çeşitleri varki insan hayran kalıyor.

12. RuPTuR

RuPTuR

İsim:
    Cem
    Tabi abi ben de herşeyin doğalındayım da,şimdi benim yeni yaptığıma dekor hazırlıyorum köpükten.Onunla uğraşırken aklıma geldi yazayım dedim.Fugapool Tekzen'de vardır de mi Abi?

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevizli'de bir inşaat malzemesi satan bir yer var, orada delikli Antalya kayası ve bazı farklı taşlar satılıyor ve Olcay hocanın dediği gibi ucuz. Nacizane Antalya kayasını fazla kapalı yüzey ve ağır buluyorum. Sadece görüntü için akvaryuma ağır ve kapalı yüzey kaya koyulamaz, hatadır. İç yapısı bize filtrasyonda yardımcı olacak şekilde olmalıdır.

İşte budur akvaristi dış filtre gibi kısıtlı yerlerde biyolojik temizlik yapmaya zorlayan. Kum seçimi dere kumu alt katmanı çalışsa bile iç yüzey yapısı kapalıdır. Kullanılan kayalar keza kapalı yüzey, geriye dış filtre kaldı. Ondan sonra elektirkler gitti bakteriler ne kadar dayanır sorusuna cevap arayalım.

Filtrede bakteri yok, ölüm yok. Bırakalım akvaryum biyolojik, filtre mekanık ve kimyasal çalışsın.

Filtreniz size kalsın.

14. sezginyavuz

sezginyavuz

İsim:
    Sezgin Yavuz

Hocam, zaten bu konuda ilk tercihimiz doğallık. :)

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    +1.

16. jackass

jackass

İsim:
    metin astürk
    Arkadaşlar Antalya kayası isteyen arkadaşlar bana ulaşsınlar. Antalya'dayım kargoya verilir uygun fiyat çeşit çeşittir. 0554 669 89 29 ismim Metin.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Metin Bey kargoda ağır çeker kayalar. Astarı yüzünü geçmesin sonra ? Burada bolca var ama diğer şehirleri bilemem.

18. lades

lades

Yer:
    Mersin
    İsim:
    Cem Tunç
    Arkadaşlar yanlışınız var ne parası, ben doğadan yani deniz kenarlarından, dağdan, derelerden vs. beleşe topluyorum taşları, gayette renkli ve şekilliler. :)

Sayfayı Paylaş