1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kendim Yaptığım Akvaryumum

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde omuryavuz tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. omuryavuz

omuryavuz

Necizhane Camlar ve Filitrasyon Isıtıcı Hariç Evde Bulunan Mezemelerden Yararlanarak Yaptım. Yanlız akvaryumum Cichlid için yetersiz gibi, o yüzden düşünüyorum, bir de belki yeri değil ama ben bu konuda bilgi almak istiyorum ciklet türüne bitkili akvaryum yapmam uygun olur mu ? Bazı arkadaşlarımdan yiyorlarmış diye duydum doğrumudur ?

KUSURA BAKMAYIN Webcam İle Bu kadar Kaliteli saat:gif​

Gece Görünüş

Spot Lamba Eşliğinde

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

En değerli akvaryum mücadele verilerek yapılan ve yine yoktan ortaya çıkan akvaryumdur. Umarım sağlıklı canlılar beslersiniz. Tabi akvaryumun daha işi bitmemiş sanırım. Bu yüzden önce hazırlamak lazım. ;)

3. omuryavuz

omuryavuz

Evet daha çok işi var görsel olarak ve tekniksel açıdan. Boyamayı düşünmüyorum dışını ama içine kum bitki koymayı düşünüyorum bir duyum aldım ciglet türleri canlı bitileri yiyor mu ?? bunu çok Merak Ediyorum Şimdiden teşekkürler

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Genllikle çoğu cichlid ya yiyor veya söküyor bitkileri.

5. omuryavuz

omuryavuz

Yunus türü ve sarı prenses türünün böyle bir sorunu varmıdır forumda bulamadımda ondan soruyorum.

6. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Elbette vardır. Cichlidler ancak Anubias Barteri , Anubias Nana gibi diğer bitkilere oranla sert olan bitkilerle beslenebilirler ancak bunların bile köklerini su yüzeyine çıkardıkları bilinmektedir. O kadar ki didikliyorlar. Ben cichlidlerle bitki önermem. Hem habitatlarında da yoktur. Cichlid balıkları sert , kayalık , taşlık vs. vs. ortamlarda üremekte ve yaşamlarını idame ettirmektedirler.

Akvaryumuna gelince kardeşim. Ben beğendim ama henüz eksikleri olduğunu sanırım sen de biliyorsun. Seçeceğin canlıya göre dekor , akabinde de arkaya fon yaparsan daha da güzel olacaktır.

Kolay gelsin...

7. omuryavuz

omuryavuz

Değerli yorumlarınızı benle paylaştığınız için teşekkürler dediğim gibi herşeyini yarın ayarlamayı planlıyorum arkafon,kum v.s. bu tür işler yarına olacak akvaryumun yapımı 3 gün sürdüğü için ancak bu gün su koyup dinlendirme fırsatım oldu.Zaten akvaryumun bi kaçağı yok herangi bir zehrlenme durumuda şu ana kadar raslamadım(2 ay önceye kadar) Annemin evin boya badana işleri yapılırken hava motorumu düşürüp kırdıktan sonmra 3 yunusum 2 sarı prensesim hakkı rahmetine kavuşmasından sonra hobiyi bıraktım ama yine bu sevgi içimde ürperdi bu sefer 8 lir gibi bir masrafla akvaryumumu bu hale getirdim yanlız resimde hiç net çıkmadı nedense pardon:gif

bu akvaryum modifikasyonunun sonunda bu iş çıktı ve dıy paylaşımları bölümünde paylaşacağım şimdiden teşekkürler saygılar:gif

8. verko

verko

İsim:
    Orhan ÖZALAN

Ömür akvaryumunun ölçüleri küçük gibi. Ama çok şirin bir akvaryumun var. Arka tarafada bir koyu renk fon kağıdı ayarlarsan dahada şirin olur.
    Ömür bence şimdilik yunus sevdasını biraz ertele. Daha küçük akvaryumlardada mutlu yaşayabilen bir çok cıchlıd türü var. ister onlardan veya canlı doğuran (lepistes kılıç moli) veyada japon besle. İlerde akvaryumunu büyüttüğün zaman bende çok güzel yunuslar var (F-0 VE F-1) devamlı yavruluyorlar. Sana kuracağın akvaryuma yetecek kadar yavru gönderirim.
    Merak etme her şeyin bir zamanı var elindeki harçlıklarını akvaryum hazır diye hemen balıklara yatırma. Önce ekipmanlarını hazırla. Gerisi gelir zaten.
    sevgiler.

9. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

Bu akvaryumda en fazla bir çift cüce cichlid bakılabilir ve bu türde bitkilerle sorun yaşamaz.

10. omuryavuz

omuryavuz

Arkadaşımın hediye olarak yolladığı 3 yunus ve 3 sarı prenses geldi.Balık Almama gerek kalmadı :cekingen:

Balıklar biraz utangaç çılgın:

Resim ekleyemiyorum çünki sadece kamera telefon ve webcam var webcamle zum yaptığımda tam net olmuyor telefonla çektiğimde de bilgisayara aktaramıyorum ama yunuslar 3 cm civarında sarılarda 3 cm su ısım 28.

Kullandığım ilaçlar

Su düzenleyici olarak kullandığım metinan mavisi.

Kullanacağım yemler tetra bist.

-----------------
    M.D.7

11. omuryavuz

omuryavuz

İşte Yeni resimler Balıklarda içindeyken.

Yunuslar küpün içinde saklanıyorlar (Biraz Çekingenlerde smiley18.gif)

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kaya dekoru yapmak iyi olur akvaryuma. Işık dekor olmadığından kırılmadan tabana yayılıyor ve taban beyaz olduğundan parlama yapıyor. Zaman içinde taban alg kaplar ama dekor olarak kaya eklemen iyi olur. Blıkların ara sıra dinlenme ihtiyacını karşılamaları gerek. Sadece testi bu işe yetmez. Arka fon eklenirse toparlanmış olur.

13. james_34

james_34 Üstad Üye...

İsim:
    can candaş

İç filtrenin tamamı suda olmazsa motor yanar haberin olsun ;)

14. omuryavuz

omuryavuz

O zaman Su değiştiriyordum o yüzden şimdi motor suyun içinde uyarınız için teşekkürler :cicek:

Dediğiniz çok doğru ışık parlama yapıyor kumda bir de 18 watt fazla gibi sanki odanın içi çok aydınlanıyor sizce bu problemi kayayla çözebilir miyim vede lambanın gücünü azaltmam mı gerekir ??

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Kaya dekoru sorunu çözer bence. ;)

16. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA

Biraz da görsellik açısından ii olabilirdi

17. omuryavuz

omuryavuz

Elimdeki malzemelerle bu kadar cıktı. Yapalı 2 aya yaklaştı motorumu değiştirdim, şimdikli motorum hem cok sessiz hemde 8 watt 550 litre saat.... Öbürü 650 litre saat ve 15 watttı, bu daha iyi bir filitrasyon yapıyor sanırsam alman malı. kıvır:gif

18. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Bence üzerindeki köpükleri felan çıkar daha güzel gözükür. burda:gif Veya o köpükleri güzelce boya.

19. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal

Şartlar bu kadarına izin veriyorsa bu da güzel.İlerde çok daha güzeli olur. Köpükleri bencede çıkarmalısın.

20. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ

Köpükler boyanınca daha güzel olucana inanıyorum.

Sayfayı Paylaş