1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kendimede yaptım bir ps müsade edin

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 14 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam arkadaşlar, dıy filtre katagorimiz ps yapımında aşmış olduğundan kısa anlatım olacak ve kendimi yormayacağım. :hasta: Bildiğiniz gibi Orhan abiye ps yapmıştık ve malzemelerimiz artmıştı. Ben de ps'mi satmış olduğumdan gariban ama onurlu pimaş ps'me yardımcı olacak pleksiden de bir tane ps yapmaya karar verdim.
    Aslında yapımında baya uğraştım. Çünkü acele etmeden taşırma vs yapmadan temiz işcilik olsun istedim.

Ortaya çıkıyor mu ne dersiniz ?

Üst kısmına bombe yapmadım, adam olan ps bombe olmadan da toplamalı dedim. ;)

Yakışıklı mı ? Plankton toplamaz, Redox kankisi. :F

Ps motoru olarak geliştirdiğimiz motor malumunuz. gizli: İki adet motorumu Orhan abi aldı. :cekingen: Tabi Canı sağ olsun. :cicek: yaparız kendimize. Ama son enkamatımda bitti, Teoman abiye saldıracağız artık ne yapalım.

www.akvaryumportali.com

Saygılarımla ;)

2. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Ellerine sağlık temel abi süper olmuş.Boyutları nedir ?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Levent sen sormasan ölçmek aklıma gelmezdi açıkcası, ölçtüm şimdi ps toplam yüksekliği 54 cm. Gövde çapı yuvarlak kısım toplam 74 cm. Atık kabı gövde ile aynı boyuttaki pleksiden yapıldı. Son bazı eklemeler yaptım. Hava odası, su giriş kısımlarına dirsek takılarak suyun ilk bölümde dönmesi sağlandı.

Son hali budur.

4. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi eline sağlık gerçekten yakışıklı olmus ps . Seri üretime geçip satışa ne zaman başlıycaz :D .

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Abi yeni ps hayırlı olsun. :helalolsun:

Motor sorun değil.Nasıl olsa olayı aştık yaparsın yenisini. ;)

Nasip olursa bu hafta içi motora lazım olan pleksileri keseceğim. ;) Enkamet konusunda ise; benim Teoman abide enkamatim vardı onu kullanabilirsin. ;)

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkür ederim Olcay, pleksileri hafta sonu alabilirsem eğer süper olacak. Çok teşekkür ederim, motorda çok işe yarayacaklar.

Okan, teşekkür ederim evet içime sindi. Ps satışına gelince, bizim millete 2000 liralık ps'yi 200 liraya ver, almaz. İlla parayı verecek. Biz keyfimize bakalım. :hasta:

7. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur
    Ellerine emeğine sağlık abi. Güzel bir çalışma olmuş. Talebelere nağmeler :helalolsun:

8. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Temel hocam ellerine sağlık oldukça iyi görünüyor çalışma videosunu sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu arada şu motordan bende faydalanmak istiyorum Orhan abiye gidip kopya çekebilirmiyim?

9. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Şimdi abi biliyosunki ben gerçekten araştımayı seviyorum ayrıcada meraklıyımdır kim ne yapmış ne satmış nasıl projedir . Sitenin birinde gezerken arkadaşın biri bir kaç ps yapmış ama resimlerinide çekerken uzaktan çekmiş detaylı görünüm yok ps lerde yani projeyide paylaşmamış . Konuyu inceledikçe baktımki olay farklı . Yeni kuracağınız tankın ölçilerini veriyosunuz adama o arkadaş size fiyat çıkarıyor işinize gelirse sipariş ve kapora veriyosunuz hemen yapınına başlıyor valla abi ne yalan söleyeyim bayada müşterisi var ...

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkür ederim Muhammed.

Mesut, Ps motoru kopyaya açık. :) Sana serbest. Ama son yaptığın ps'ye büyük tabi, ama senin gibi derinden gelip boba patlatan adamlarında sağı solu belli olmaz. Bence iyi incele. ;)

Yerim ben o ps'leri Okan. Plankton toplamasın onlar. haha: Şaka bir yana yapıp satana helal olsun, diyecek söz yok. Biliyorum ps yapıp satan arkadaşları. gizli:

11. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Abi seni bilmem ama tem ati yiyecek onları sen merak etme :horon: Aslında sende biliyosun abi söylenecek çok söz var ama montz: her seferinde olduğu gibi neyse deyip geçiyoruz :uyari: .

12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Temel abi bu arada yakın bir arkadaşımın çalıştığı işyerinde pleksi fırını olduğunu öğrendim. :) Buda demek oluyorki resimdeki pleksileri orjinal halde kendimiz yapabiliriz.
    Tabi ben o işyerine transfer olursam. :)

Eğer oraya transfer olmasamda arkadaşım sayesinde bu pleksileri piyasa fiyatının enaz yarı parasına mal edebiliriz. ;)

Abi motor tamam,enkamet tamam,pleksi tamam,işçilik kabiliyet tamam.

Patlattıkmı şimdi hobiyi? ;) ;) ;)

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Senin buraya üye olup iyi niyetinle çaba göstermeye başladığın gün hobi uçmuştu veya uçma hazırlığı yapıyordu. :) Gerisi zaten teferruat, motoruda bulunur pleksiden ps'de yapılır. Yapılan Ps'lerde biraz daha temiz işcilikle görüntüsüde yakışıklı olan ps'yi artis yapar. Benden söylemesi.

Neyi eksik, güveniyoruz yaptığımıza vesselam. Satarızda artık düşünce tarzımıda değiştim. :F Ps'ye gel. :D

14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Evvelallah güzevinyoruz tabiki hocam yaptığımız işe. ;)

Ps ye gel ps yeeeaaa denizden yeni çıktı bunlar:D

15. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Hayırlı akşamlar; hocam motor için gerekli olan pleksileri merkezlenmiş olarak deliği açılmış vaziyette kestim. Bugün Orhan abiye yeteri miktarda bıraktım istediğin zaman alabilirsin. ;)

Hocam ayrıca bu başarılı çalışmayı içeren paylaşımı sabitlemeyi unutmuşsun. Müsadenle konuyu sabitliyorum. ;)

Saygılar.

16. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Olcay hocam eline sağlık süper olmuş..

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler Olcay halkalar elime ulaştı. Çok güzel ve tam ayarlı olacak. :helalolsun:

Levent, sana da yollayacağım motorla birlikte, uğraşmazsın direk enkamatı takar ve yapıştırırsın. ;)

18. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Olcay hocam ellerine sağlık.Temel abi sende çok sağol az uğraşmadın bizim için.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam arkadaşlar, yeni motorları hazırladım. Bu sefer su emişte farklı bir versiyon denedim. Körüklü takoz kullandım, bakalım ne gibi fark olacak.

Durum budur ve ps motorları ile hazır, bu sefer performansı ben de bilmiyorum çünkü denemedim daha. ;)

20. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Temel abi test sürüşünü merakla bekliyorum huh:

Sayfayı Paylaş