1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kerevitlerim acil yardım

Başlığı 'Karides ve Salyangoz Forumu' kategorisinde serdar! tarafından 28 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. serdar!

serdar!

İsim:
    serdar
    Merhabalar

Arkadaşlar bi çift kırmızı kerevitim var dişi 6cm erkek 4 cm falan tahminen. Kerevitler 4 aydır bende akvaryum boyutum 80*60*25 içinde dekor olarak yeterince saklanabilcekleri yerler var düzenli su değişimini yapıyorum hatta bazen abartıyorum 2 güne bir %10 su degiştiriyorum ama bi türlü kerevitlerim kabuk değiştirmiyor ve yaklaşık 2 haftadır çok sevdikleri ölü balıkları yemiyor tetranın kerevit yemini kullanıyorum onu yiyorlar. kerevitlerin kabuk değiştirmesine yakın herhangi bi fiziksel değişim var mıdır ? kabuk değiştirebilmeleri için neler yapmalıyım yardımcı olurmusunuz ?

2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Merhaba,
    Kerevit bilgim yok maalesef. Yabancı kaynakları biraz araştırdığımda;
    Beslenmelerinin kabuk değişimlerinde direkt etkli olduğu, büyümeye bağlı kabuk değiştirdikleri söyleniyor. Temel besinleri sizinde bahsettiğiniz gibi ölü balıklar ve çürümüş bitkiler. Hazır yemlerle sağlıklı beslenemeyecekleri söylenmiş. Ara sıra tavuk verilebileceğini yazanlar var.
    Çok ilginç canlılar, ay döngüsüne göre renk değiştiriyorlarmış. Dolunayda siyaha yakın kırmızı gibi.
    Sağlıklı canlılar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Sayfayı Paylaş