1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kesintisiz Güç Kaynakları, UPS

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde Oktay Kuştutan tarafından 2 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Merhaba form üyesi değerli arkadaşlarım. Bulunduğum semtteki son haftalarda günlük elektrik kesintileri haddini aştı, günde 5-6 kesinti olmakta, kesintide yaklaşık 1 saat sürmekte. Yeni akvaryum kurulum arefesindeyim, sistemde yada ekipmanlarda sorun yaşamamak için güç kaynağı alayım diye düşünmeye başladım. Tecrübesi olan, kullanan, bilgi birikimi olan arkadaşlar marka/model konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim.

Kullanacağım cihazların elektrik tüketimi 6x39W lık armatürün her daim yandığını varsayarsam yaklaşık 400 W gibi.

Teşekkürler. Saygılar.

2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    O kadara uzun süre yetecek UPS almak baya masraf olur.Işıklar yerine sadece sump motorunu ve ps yi tak.Bu şekilde hem sürkilasyon devam eder hemde PS auya oksijen basıp işini yapmaya devam eder.

Bana göre ışık ve fazla akıntı ikinci planda olan şeyler.

ps ve motoru aküye bağlı olan prize tak
    diğer kalanları normal şebekeyi düzenleyen prize tak.

argento76 bunu beğendi.
  3. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Ben kullanıyorum. Sadece sump motoru takılı. Zaten sende göreceksin çok çok güçlü birşey almazsan anca sump motorunu çalıştırır.

4. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Bülent Bey marka/model öneriniz nedir, sizin kullandığınızın özellikleri ?

5. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Selam,

Tunçmatik Digitech Pro 850 VA
    Benimki bu.. Sadece sump motoru takılı olduğundan bir şikayetim yok. Beni üzmedi.

6. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Bülent Bey bende Tunçmatik Digitec Pro 1200 VA almaya sıcak bakıyorum ama kimi arkadaş Tunçmatiği önermedi. Siz ne zamandır kullanıyorsunuz?

7. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    1 seneyi geçti yanılmıyorsam. Dediğim gibi beni üzmedi ama tunçmatik iyi bir marka değil demişlerdi banada..

8. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Tunçmatik çok iyidir. Kim dediyse yanlış demiş. Neye dayanarak demiş ? Benim elimde bu firmanın iyi olduğunu ispat edecek belgeler var. Kötü diyenler hangi belgeyi öne sürüyor bir öğrenirmisiniz lütfen....

Takunyamdan gönderdim

argento76 bunu beğendi.
  9. argento76

argento76

Yer:
    istanbul
    İsim:
    bülent
    Yani ben aldım pişman değilim, kızmayın :)

suret bunu beğendi.
  10. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Burak Bey araştırdığım sitelerde savunanda var iyi değil diyende. Konuyuda bilgi amaçlı açtım yani bilgilenmek amaçlı. Hararetlenmeye gerek yok :)

11. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N
    Hararet yok heyecan yok. İnternet sitelerinde firmayla sorun yaşayanların haklı ve haksız yorumları var. Hatta öyle insanlar var ki mikrodalgada kedi kuruturlar kedi ölünce ürün sorunlu diye firmayı şikayet ederler. En doğru bilgiyi konu hakkında en çok bilgi sahibi olandan almak lazım. O halde doğruluğuna emin olduğunuz yerden bilgiyi alın. İnternettekş yorumların tamamını doğru kabul etmeyin. Tamamını yanlış kabul etmeyin. Ürünü kullanan ve ürünler hakkında bilgi sahibi olan, sorun yaşamış ve bir şekilde çözüme ulaşmış kimselerden bilgi alın.

Hararet yok, heyecan yok. Saf ve duru bilgi var, deneyim var.

Takunyamdan gönderdim

argento76 bunu beğendi.
  12. Oktay Kuştutan

Oktay Kuştutan

Yer:
    YunusEmre / Manisa
    İsim:
    Oktay Kuştutan
    Teşekkürler Burak Bey. Konu açma amacımız bu, UPS cihazı kullanan, daha önce kullanmış olan arkadaşlardan fikir almak. Saygılar. Tunçmatik Digitec Pro 1200 VA işimi görür diye düşünüyorum. Fikrinizi alabilirmiyim.

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tunçmatik çok önceleri kullandık ve gayet kaliteli bir üründür.

Oktay Kuştutan bunu beğendi.
  14. vicia ervillia

vicia ervillia

Yer:
    manisa
    İsim:
    burcak arbil
    Naptın ups işini Okyay abi?

15. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Bende kesinti yüzünden balıklarımı kaybettim. 1 kv lık bir ups var elimde 2x 12v 7ah lik aküleri var.Bunlara 2x12v 25ah lik 2 adet akü bağlamak istiyorum.Acaba idare eder mi?

Birde araba aküleri buna uygun mu?Genelde araba aküleri başlangıç özellikli akü olmaz diyenler var forumda.Bu yüzden kuru akü tarzı akülere bakıyorum.

1 yıl bankalarda kullanılmış değişim yapılmış aküler var ikinci elcilerde. Fiyat 12v 25 ah için 45 tl.Alsam acaba randuman alır mıyım?

vicia ervillia bunu beğendi.
  16. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Orjinalinde 12v 7 ah lik 2 akü seri bağlanıp 24v 7 ah olarak kullanılmış.

Ben 12 v 25 ah lik 4 akü alıp 2 seri 2 paralel yaparak 24 v 50 ah güç elde etmeyi düşünüyorum.Bu güce sadece kafa motoru ve 23-24 dereceye ayarlanmış 2. ısıtıcıyı takmayı düünüyorum.Amaç burda ısının 2 dereceden fazla düşmeyip tehlikeye girmemesi

Sayfayı Paylaş