1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kh, ca ve potasyum katkı yapımı

Başlığı 'İleri Seviye Deniz Akvaryumu Konuları' kategorisinde Efe Zorba tarafından 16 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Efe Zorba
    Merhabalar, deniz akvaryumu katkıları için aşağıdaki ürünler bu katkıların yapımı için doğru ürünler midir?

KH
    Link

Ca
    Link

P

Bu katkılara ihtiyacı olanlarla birleşip toplu alım yapabiliriz diye düşünüyorum, ne düşünüyorsunuz?

Stronsiyum için link ama tam emin olamadım;

İodide katkısı

Neler düşündüğünüz çok önemli.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 10 Ağustos 2015
    vicia ervillia ve emarch bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Katkıların bazılarını aşağıdaki linkte paylaştık, okudun sanırım veya bilemiyorum ama bana göre doğru olanlar Kalsiyum ve Potasyum bikarbonat. Hatalı seçim olduğunu düşündüğüm katkılar kH, Stronsiyum.

http://akvaryumportali.com/forums/İleri-seviye-deniz-akvaryumu-konuları.170/

Stronsiyum için o rakama değmez, az kullanılan katkı olduğu için çok daha uygun fiyata az miktar şişede akvaryum esnafından alman daha mantıklı.

Linkte olanların bazılarını tecrübe etmediğim için fikrim olmayan katkılar; Potasyum iyodür ve İodide

Efe Zorba bunu beğendi.
  3. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Efe Zorba
    Anladım hocam, evet bu konuda yazılanları okudum, sormak istediğim birşey var sizce bu şekilde hazırlanan katkılar hazır katkılardan daha etkili olur mu?

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Linkte verilenleri aynı marka temin eder ve hazırlarsan bence evet. Yapımını denemedigimiz katkıları da sen yapmayı düşünmüşsün, denemedigimiz için onlar hakkında fikrim yok.

Efe Zorba bunu beğendi.
  5. Efe Zorba

Efe Zorba

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Efe Zorba
    Denemek ve görmek lazım ama bütçeyi zorlar, o yüzden ilgilenenlere duyurulur ortak alım yapabiliriz

6. basma tulumba

basma tulumba

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Burhan Mutlu
    Ne oldu son durum?

Sayfayı Paylaş