1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kim Ankara'da Resif Yok Demiş

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde superbayram tarafından 26 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. superbayram

superbayram

Reef akvaryumunu kuralı 6 ay oldu. Ufak tefek sorunlar dışında çok iyi gidiyor. 120*50*60 samp dahil 400 LT. Sormak istediğim ben sadece tuz ölçüyorum, Ph ve diğerlerini ölçmüyorum. Acaba sorun olur mu bunlar?

Ayda bir 30 LT su değişimş yapıyorum, Nac 7 aldım ikinci el, kötümü yaptım iyi mi bilemiyorum.? Önceden Aqua Macro 250 vardı. En kısa zamanda fotoğrafları eklerim.
    bazen kalsiyum picken ampul koyuyorum, deneme yanılma yöntemi yaşıyorum.

Görüşlerinizi bekliyorum saygılar.

2. 8020_r31s

8020_r31s

Yer:
    İstanbul Anadolu
    İsim:
    ibrahim cengiz
    Düzgün Türkçe ile yazarsanız önce okur sonra yardım etmeye çalışırız.

basma tulumba, Gmsy, Alparslan ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  3. superbayram

superbayram

Kusura bakmayın biraz aceleye geldi.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hayırlı olsun akvaryumunuz ama Ankara'da resif yok diyen olmadı.:) Hatta olan akvaryumları buradan köfteci Ankralı arkadaşlardan bol bol takip ediyoruz, bir tane daha eklenmesi güzel.

Kalsiyum picken ampul kullanıyor olmanız forumu ziyaretçi olarak takip etmiş olduğunuzu gösteriyor, gönül isterdi ki bu konuları okuyup uygulamadan önce bizimle paylaşaydınız. Dün bir zerzeniş oldu forum dışı bir yerlerden, direk konuları okuyup buradaki açılımları uygulayanlar oluyormuş. Tabii her zaman ki tepkiyi verdim, okumakla kalmasınlar gelip danışsınlar faydasından tam yararlansınlar. Okuyup gidip yapanlar ile işimiz olmaz.

Akvaryumdan fotoğraflar bekliyoruz.

Not: Gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Konularımızı imla dersine çevirmeyiz ama bu kadar okunmayacak oranda bozuk olmasını da kabul edemeyiz, dikkat etmenizi rica ederim.

MESUT_KERİM, TencoMelih, veysel ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hayırlı olsun, akvaryumdan fotoları ekleyin durum ne bir görsellerden görelim. İcabın da elimizden gelen yardımları fiziki olarak da yaparız yani gelip bizzat şu bu diye yakından da yardımcı olmaya çalışırız.
    Yaş 13 olarak yazılmış genç bir arkadaşımızsınız aceleciliği normal olarak görelim yanlış yazımlardan kaynaklı.
    Tabiki köftecilere bir adet daha eklenmesi güzel olur, :) devamlılığını sağlayabilirseniz takınızında portal sayesinde seviye atlayacağını görecesiniz.

MESUT_KERİM ve 8020_r31s bunu beğendi.
  6. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    :) O ne ya her taşın altından bir Angaralı çıkıyor.Köfte firmaları sizi sponsormu tuttu?Aramıza hoşgeldiniz Bayram bey.Yazdığı yaşa göre öğrenci olduğunu düşündüğüm Bayram kardeşimizin imla kuralları bilgilerinin çok daha taze olduğunu varsayıp hepimizden çok daha dikkatli ve doğru yazmasını bekliyorum.

MESUT_KERİM, TencoMelih, veysel ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  7. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aramiza hodgeldiniz.

8. superbayram

superbayram

Kusura bakmayın yaş 34, dedim ya acele ettik biraz. Bu arada ilaç deposunda çalılıyorum, piyasada bulamadığınız ilaç olursa yardımcı olurum.

veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tamamiyle büyük harf kullanmayalım. Mesajı düzenledim.

Gmsy bunu beğendi.
  10. superbayram

superbayram

Tesekkurler...

veysel bunu beğendi.
  11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Tanktan görselleri aktarırsanız güzel olacak, yoksa bir başka arkadaşın yaptığı gibi sizin tankta yok galiba yada çakma fotolar mı gelecek? İkinci el nac 7 aldım 250 ps vardı diyorsunuz, bu yukarıdaki yazdığınız mesaj dünkü açtığınız konuda da alayım mı diye soruyorsunuz bende 150 macro ps var diyorsunuz. Konularınız ve mesajlarınız takipte üyeliğiniz sıkıntılı durumda belirtmek isterim.

http://www.akvaryumportali.com/threads/Üstadlardan-yardım.18725/

Alparslan ve Fatih BARLAS bunu beğendi.
  12. superbayram

superbayram

Hocam selamlar keske Ankara'da olsaydın da bana yardım edeydın. Aqua macro konusuna gelınce 150 yazıcagıma 250 yazmısım. Kusura bakma ben burda zamanımı öldürmeye gelenlerden de degilim. Kımseyı kandırmayada ıhtıyacım yok. Sonucta bız buraya eylenmeye degıl bısıler ogrenmeye geldık. Resım konusuna gelınce htc dendn salak bı telefon var resım cekıyorum 3 gun oldu hala bu resımlerı sıteye koyamadım. Ayrıca uyarılarını dıkkate alıcam ılgın ıcın tesekkurler.

veysel bunu beğendi.
  13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Lütfen diğer arkadaşlarımın yazdığı imla kuralları yada anlaşılır dil ifadelerini dikkate alın, ben teşekkür ederim. Saygılar.

14. superbayram

superbayram

Eyvallah .

15. Erdal

Erdal

İmla kurallarında sadece büyük, küçük harf ve noktalama işaretlerine dikkat etmeniz. Örnek verecek olursak " slm lar - selamlar " ankaada - Ankara'da" "....... demişti.. ben.... - ......demişti. Ben...."
    gibi.

Dikkat ettiyseniz i - ı , ç - c , ö ,o gibi cep telefonundan yazılan mesajlara bir şey demiyoruz. Sadece noktadan sonra büyük harf, ve özel isimler büyük harfle başlaması yeterli.

Mesajında neleri düzenlediğimi görebilirsin.

1111.jpg

Ekli Dosyalar:

• 1111.jpg
      1111.jpg
      Dosya Boyutu:
      63,7 KB
      Görüntüleme:
      382
    nhtkmn ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş