1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kimdir Bu İnsan Ötesi Şahsiyet

Başlığı 'Bitkili Akvaryum Portalı' kategorisinde _ERKAN_07_ tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN
    Arkadaşlar uzun zamandan beri akvaryumlarla ilgileniyorum ve yeni akvaryum dekorlarını incelemeyide severim ama her defasında karşıma bir insan çıkıyor ve bu insan beni mahvediyor gerçekten kendimden utanıyorum bunları neden ben yapamıyorum diye genelliklede hemen hemen nerdeyse bütün akvaryumlarla ilgili forumlarda bu şahsın alıntılarına denk geliyoruz çoğu kişi ben yaptım desede uzantıları onu göstermiyor yaptığı akvaryum dekorları ona uygun balık seçimleri ve dizaynı normal bir insan bunu nasıl yapar diye uzun uzun düşünmemizi sağlıyor çok fazla denk gelemedim tamamen kurulum aşamalarını yayınladıklarını parça parça yada alıntı yapamıyorum ama gerçekten bu şahsı kutlarım.
    Bu kişinin tamamen türkçeye çevrilmiş bir sitesi varmıdır?

Bu kişiyi bitkili akvaryumlarla ilgilenen bir çok kişi tanıyordur elbette vede akvaryum dekorasyonuna hayran kalıyordur

Takashi AMANO

2. Tolga55

Tolga55

İsim:
    Tolga EROL

Takashi'den Türkçe bir bilgi bilmiyorum ama bende bu adamın yaptığı dekorları gördükçe içim gidiyor :).Harika akvaryumlar,dekorlar yapıyor ya süper.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kimdir Bu 0nsan Ötesi ^ahsiyet

Doga fotograflari cekip taklit ediyor. Taklitcinin teki. :D. kendisiyle mail trafigimiz oldu foruma eklemistim, arkadas konuya direk ticari yaklasti. :D

4. lepistes

lepistes

İsim:
    Muhammed Ali Tavur

Pek işe yarar birşey değilmiş o zaman bay bay:gif

5. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Abi ticari derken ?

6. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Bu kelimeden anladığım kadarıyla bilgi alışverişini para karşılığımı yapmak istedi?

7. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Ben de öyle anladım Erkan abi. Teyid ettirmek için sordum Temel abiye.

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kimdir Bu 0nsan Ötesi ^ahsiyet

Yok elbette bilgi alis verisini para karsiligi yapmak istemedi ama bana Turkiye ile is yapmak isterim dedi ve bazi Turkiye'deki islerinden soz etti. Mail forumda var. Oysa benim mail japonca yazilmisti ve foruma uyeligi, Turkiye sucul hobisi hakkindaki vs dusunceleri rica edilmisti yanlis hatirlamiyorsam.

Cep mesaj...

9. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Takashi Amano amano karidesi akvaryum camiasına kazandıran kişidir ayrıca ada firmasınında sahibidir.

10. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Amano'nun akvaryumları görsel açıdan şapka çıkartılacak akvaryumlar buna şüphe yok. Ama olayın diğer boyutu olarak aynı imkanlara sahip olunsa eminim buradanda Amano akvaryumlarını gölgede bırakabilecek düzenlemeleri görebiliriz. Mesela sadece takip ettiğim bir forumda Eskişehirli bir arkadaş var. Adam elindeki kısıtlı imkanlarla görsel açıdan çok şık akvaryumlar oluşturmuş.

Bana göre güzel akvaryum = bilgi birikimi + görsel zevk sahibi olma + teknik imkanlardır.
    Amano'yu en üst seviyede tutan tek şey üstte saydıklarıma ilave olarak sahip olduğu FOTOĞRAFÇILIK bilgisidir...

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

+1

Takashi Amano bu işin duayenidir.Adam yıllarını vermiş bu işe marka olmuş.Tabii ki bu işten para kazanıcak.. Elinde sepetle heyo heyo diye gezip alın size bitki getirdim demesini beklemiyorsunuz heralde :D Biz aylarca bekliyoruz istediğimiz tankın görünümüne sahip olmak için , onlarda hazır bitkilerle o görüntüyü yakalıyorlar.. Bakın burda yapılmışı var şeklinde yani.. Ama her ne olursa olsun ister en baba fotoğrafçı olsun ister gördüğünü taklit etsin o adamı Takashi Amano yapan bu özellikleri değil.Faydalı ve eğitici bilgilerde veriyor sitesinde.. Dünyanın kabul ettiği bir adamı 2 lafta bitirmeyin lütfen.. Siteleri bir inceleyin isterseniz.

12. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

Volkan abi ya sen bizi yanlış anladın yada biz yanlış ifade ettik açılış sayfamda adamı öve öve bitiremedim dikkatli okursan tekrar üstüne basa basa söylüyorum adamın tarzlarına hayran oldum adeta biz sadece Temel abinin yazısına karşılık öyle algıladık belki bizde o adamın yerinde olsak belki daha fazla para göz olabilirdik kim bilir ama Türkiyede bir fuar düzenlerse parayı götürür buna eminim :F

Bu ilanı açış sebebim türkçeye çevrilmiş bir sitesi yada akvaryum kurulumunu baştan sona kadar anlatan bir site varmı diye araştırmak için hazırladım.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mail trafiği aşağıdadır. Elbetteki ticari boyutu olacak bu yüzden zaten kimse yargılayamaz. Ustalığına söz söyleyen de olmaz sanırım. Fakat bitki ve bitkili akvaryumlara uygun canlı anlamında sıfır zorluk yaşanan bir avantaj önemli bir avantaj arkadaşlar. Üstelik dediğim gibi doğa fotoğraflarından esinlenince ve bunlara tüm gerekli canlıların bolluğu eklenince ortaya başarı daha kolay çıkıyor.

Takashi Amano ustaya bir mail atmıştım. Ülkemiz hobisi hakkındaki düşüncelerini kısa yorumunu paylaşmasını istiyorum.

From: Temel Sert
    To: ada@adana.co.jp
    Sent: Sunday, November 23, 2008 8:08 PM

konnichi ha!
    toruko kara renraku shiteiru Temel to moushimasu.atarashii homepage wo tsukurimashita.Toruko deha aquarium no ninki wo takameru tame ni Takashi san no ouen wo kitai shiteorimasu.yoroshiku onegai shimasu. www.akvaryumportali.com
    Temel Sert

Üstte yollanan mail:

Çevirisi:

Merhaba!
    Adım Temel, Türkiyeden mesaj gonderiyorum.Yeni bir homepage yaptık.Turkiye'deki akvaryum hobisi hakkındaki düşüncelerinizi rica ediyor ve hobiye ilgiyi daha da artırmak icin desteklerinizi bekliyoruz. Saygılarımla.
    Temel sert

Alltaki gelen mail:

Dear Sir,

Thank you for your e-mail.
    I understand the Nature Aquarium is getting popular among the planted aquarium hobbyists in Turkey, and I have been working with some Turkish aquarium magazine for announcing the contest result in the past.

We are also contacted by a Turkey shop owner about distributing ADA products in Turkey.
    We wish we can offer our products in Turkey soon.

Best regards,
    Aqua Design Amano Co., Ltd.

Çevirisi:

Sayın Temel SERT, e-mailiniz için teşekkürler,
    Doğal akvaryumculuk Türkiye'deki akvaryum hobicilerinin arasında gittikçe popülerleşmekte ve ben şu anda geçmişteki yarışma sonuçlarını bildirmek için Türkiye'deki bazı akvaryum dergileriyle çalışmaktayım.
    Ayrıca ADA ürünlerinin dağıtımını üstlenmiş Türkiye'de bir mağazayla kontratımız var. Umarız yakın bir zamanda ürünlerimizi Türkiye'de şatışa çıkarabiliriz.
    Saygılar...

Çeviri tarafımca yapılmıştır, eksikleri için özür dilerim.

Saygılar...

14. _ERKAN_07_

_ERKAN_07_

İsim:
    Erkan ÖZEN

İşte size bir kaç akvaryumu ;

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Evet... Tablo gibi. İnanası gelmiyor insanın. Acaba 2. resimdeki akvaryum için kaç vakit uğraşmıştır ?

16. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Arkadaşlar anlaşamadığımız noktada burası. Adam bu akvaryumları yapmak için sizin hayal ettiğiniz süreleri harcamıyor. Zaten hazırda ihtiyacınız olan tüm bitkilere ve balıklara sahip olduğunuzu düşünün. Bu tip bir akvaryum için ne kadar süre harcarsınız ?? Tankın oturması için en fazla 15 gün, bilemedin bir ay. Adamın yaptığıda bu. Hazırda elinin altındaki tüm malzemelerden hayal gücü doğrultusunda birşeyler hazırlayıp sonrasında tankın oturmasını bekliyor. Daha sonrada akvaryumdaki ısıtıcı olsun filtre olsun tüm techizatı çıkartıyor, uygun bir ışıklandırma ortamı yaratıp sonrasındada fotoğrafçılık tekniklerini kullanıyor.

Zaten işin püf noktasıda burası. Adamın elinde fotoğrafçılık adına her türlü techizat var. Ortamın ışık seviyesini ölçüyor, uygun değerlere getiriyor. Yine ışığın uygun bir açıdan gelmesini sağlıyor. Sonrasında son derece kaliteli bir makina ile çekimi gerçekleştiriyor. Tüm olay bundan ibaret....

Yinede belirtmeden geçemeyeceğim. Yukarıda yazdıklarımdan o kişiyi küçültmek gibi bir niyetim olduğunu çıkartmayın çünkü böyle birşey mümkün değil, olamazda. Adam iki farklı hobiyi birlikte yürüterek hepimizin gıpta ile bakacağımız akvaryumlar oluşturuyor. Başlı başına büyük bir olay başka ne denilebilirki....

17. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Mecit abi haklısın. İmkanlar varsa biz de yapabiliriz. Bize ne engel olabilir ki ?

18. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yok Erkan kardeş sözüm sana değil genellemeydi zaten.. Başka forumlardada Takashi için , fotoğrafı çekiyor sonra tanka uyguluyor diyor sanki beraber takılıyorlarmış gibi.. Bende o tip yazılarla ilgili genel düşüncemi yazdım yani..

Site hakkında yardımcı olmak isterdim ama bende google çeviricisini kullanarak yabancı forumları siteleri geziyorum.. Okumak için site çok var aslına bakarsan bitki bakımı ve sorunları ile ilgili 100'lerce kaynak var. Okudukça mantık yerine oturmaya başlıyor zaten..

Sayfayı Paylaş