1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kinchakugani ! Libya tesselata

Başlığı 'Gobi-Blenny-Dragonet' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 26 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Selamlar;

  Çok sevimli bulduğum ama henüz esnafımızda rastlamadığım Kinchakugani adlı renk zengini yengecimizi tanıtmak istiyorum. Uzak doğu ülkelerinde oldukça popiler bir tür. Kinchakugani gerçekten çok ilginç yapısı ve bir o kadar da güzellliği ile dikkat çekiyor. Kinchakugani iştahlı ve obur denebilecek kadar beslenmeyi sever. Bu ilginç küçük yengeçler nadiren satıcılarda görünüyor. Boksör yengeç, aka Pom Yengeç olarakta tanınırlar. Küçük anemonları kollarına yapıştırarak hem onlarla beslenebilir hem de kendilerini koruyabilirler.

  Karın altındaki turunculuk yumurta taşıdığını gösteriyor.

  [​IMG]

  Antenleri Crustacea türünün karakterini taşır. Arka ayaklardan ikisi özellikle sürekli anemonları suya doğru kalkarak tutmaları yüzünden güçlüdür. Zaman zaman büyümeden dolayı kabuk çıkarır ve tüy dökebilirler. Bu dönemlerde korunmaya daha fazla önem verirler.

  [​IMG]

  Akvaryumlarda barındırılmaları için genel parametreler geçerlidir. Kollarına takacakları anemonları kendilerine sunmak sadece zevki verecektir ancak bu küçük anmonlar ile suda yüzen organizmaları yakalayıp tükettiklerinden salamura karides parçalarını rendelenmiş halde suya ara sıra bırakabilirsiniz. Beslenmek için bu yönteme bağımlı değiller ancak karakteristik özelliklerini yakalamak için gereklidir. Agresiz davranış biçimine sahip olduklarını hatırlatmakta fayda var. Diğer bazı yengeç ve karides türleriyle barındırmak dikkat ister. Mercanlara zararı anlamında bariz bir bilgi sunulmuş değil. İlginç bir yengeç türü ve gerçekten akvaryuma renk katacaklarına şüphe yok.

  www.akvaryumportali.com
   
 2. Erman Pehlivan

  Erman Pehlivan

  Mesajlar:
  2.843
  Yer:
  İzmir / Torbalı
  İsim:
  Erman PEHLİVAN
  Abi ne güzel şeyler bunlar böyle :) Sevdim ben bu arkadaşları. Rengarenk resmen renk cümbüşü. İthalat yapan firmalardan istetilip getirtilebilir de fiyatları nasıldır bilemem.
   
  YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş