1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kiraz karides, Helena ve Saç Yosunu Tankım

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde lloth tarafından 28 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. lloth

lloth

İsim:
    Can Ortak
    Merhabalar, resimleri çektiğim akvaryum daha önce 2 melek balığıma ev sahipliği yapmış sahip olduğum ilk akvaryumdur o yüzden benim için yeri ve önemi ayrıdır. 35x30x30 ölçülerinde şuanda karideslerime, salyangozlara ve saç yosunlarıma alglerime ev sahipliği yapmakta ve böyle gitmekte ayrıca misafir olarak 1tane rasbora ve lepistes var, diğer akvaryumun sızdırması sonucu akvaryumdan çıkan balıklardan sadece 2si diğerlerini mecburen vermek zorunda kaldım. daha önceki kurulum fotoğrafları süreçte çektiğim fotoğraflar vardı ama ap-depoda kaldı o yüzden sadece yeni çektiklerim. aydınlatma olarak 13 wattlık masa lambası kullanıyordum ancak yosunların önünü alamamaya başlayınca dün kendi yaptığım armatüre geçtim biraz uzun oldu ama idare ediyor daha önce ayda 1 yaptığım su değişikliğini de haftada 2ye çıkarttım, ben sizi fotoğraflarla baş başa bırakayım eleştirilerinizi bekliyorum.

[​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

Benim sorum ise şu, karideslerin camlardaki ve tabandaki yosunları güzelce yediğini biliyorum ama bu yosunların varlığının su sağlığında bir bozukluğa yol açma gibi bir durumu var mı?

Sayfayı Paylaş