1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kobalt ciklet Dişi Mi Erkek Mİ..? ACİL YARDIM LÜTFEN!!

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde tezcansrn tarafından 4 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. tezcansrn

tezcansrn

İsim:
    ali veli
    Merhaba herkese...

asagıda yeni aldıgım iki adet kobalt mavi cikletlerin resimleri mevcut.. akvaryumcuya çift olsun lütfen dedim o da verdi... ama galiba ikisi de erkek..? arka yüzgeclerinde beyaz lekeler var.. bu erkek olduklarının kesin göstergesi midir.. yoksa akvaryumcunun dediği gibi dişi(no2) erkek (no 1) midir...
    acil yardımlarınızı bekliyorum lütfen... (AKVARYUMA KOYALI 2-3 SAAT OLDU daha büyük olan diğerine sürekli saldırıyor )

ayrıca üreme için 1 erkege 3-5 dişi olması gerekiyormu illa, 1e 1 yeterli olabilir mi...

Şimdiden teşekürler...

Ekli Dosyalar:

• 2.JPG
      2.JPG
      Dosya Boyutu:
      54,6 KB
      Görüntüleme:
      847
    • 1.JPG
      1.JPG
      Dosya Boyutu:
      54,9 KB
      Görüntüleme:
      766
  2. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    1nolu resimdeki balık kesinlikle kobalt değil.Mavi prenses olabilir.
    2nolu resimdeki balıkdaki ya rengini alammış daha.
    1 erkek 1 dişi olmaz.1 erkek 4 dişi idaeldir.

tezcansrn bunu beğendi.
  3. tezcansrn

tezcansrn

İsim:
    ali veli
    1 no lu balık diğerine akvaryumu zehir etti zaten... erkek mi dişimi yanına bir de aynı cins mi demem gerekiyor o zaman!!
    1 i geri götürüp kobalt ciklet arıycam diğerinin yanına o zaman...
    akvaryum büyüklüğü için ne dersiniz?? ( 50 lt.)
    cok mu ufak o kadar balık için?

4. dr_glicocalix

dr_glicocalix

İsim:
    Gökhan Emre ÇAÇAMER
    Muhtemelen ikiside erkek ve türleri farklı. Hatta 2 numaralı resimdeki balığın erkek olduğuna garanti verebilirim. Diğerinin yüzgeçleri ya diğer balıklarca tırtıklanmış ya da bazı çok akıllı akvaryumcuların yaptığı gibi dişi sanılsın diye kesilmiş gibi görünüyor. Akvaryum hacminize geline ; oldukça yetersiz olduğunu belirtmek isterim siz ya yeni akvaryum edinin ki bu en az 150 lt olsun eğer ciklet türlerinden beslemek istiyorsanız ve balık sayısını da 1 e 5 d şeklie getirin, ya da ciklet işine hiç girmeyin lepistesli molili bir bitkili akvaryum kurun bu hacimdeki akvaryuma ve gözünüzü dinlendirin...

Sayfayı Paylaş