1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kobalt Mavisi Cikletim Sürekli Suyun En Üstünde Ve Cama Yapışık

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde metekksl tarafından 17 Nisan 2011 başlatılmıştır.

 1. metekksl

  metekksl

  Mesajlar:
  23
  İsim:
  mete
  [​IMG]

  Canlı Türleri Sayısı :1e 2d sarı prenses 1e 2d kobalt mavisi
  Akvaryum Ne zaman Kuruldu:5 April 2011
  Nasıl bir Beslenme şekli uyguluyorsunuz: Sabah ve akşam olmak üzere sera granugreen ve sera granumeat kullanıyorum
  Akvaryumunuzda Oluşan Sorun Belirtileri : Yeni aldığım kobalt cikletim başta dipte sabit duruyor ve titriyordu şimdi ise cama yapışık bi şekilde dik olarak duruyor veya düz bi şekilde gene en yukarda durarak titriyor sanki suyun dışından hava almaya çalışır gibi hareketler yapıyor.
  Akvaryuma En Son Yapılan İşlem ve Ekler: Geçen salı akvaryumu kurdum ve boş bir şekilde çalıştırmaya başladm suya sera aquatan ve azoo su berraklaştırıcı ekledim dün ise % 20 oranında su değiştirdim eklediğim su 2 gün dinlenmiş ve sera aquatan katılmış suydu akşama doğru ise balıkları ekledim
  Akvaryumunuzun Ölçüleri: 100cm boy 35 cm en 40 cm yükseklik
  Akvaryumda Kullandığınız Ekipmanlar
  atman f103 iç filtre 100w ısıtıcı çift çıkıslı hava motoru aydınlatma henüz yok

  Fotoğraflar
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG]

  Diğer Sormak İstedikleriniz
  Akvaryumun tabanında 15mm mercan kırığı var kaya olarak ise kayrak taşı ve delikli antalya taşı diye bilinen 2 tane kaya var kayraklardan saklanabilmeleri için mağara oluşturdm.Diğer 5 balığımda hicbir sorun yok gayet güzel bir şekilde yüzüyorlar yemlereni yiyorlar.Ancak resimdeki balığım akvaryuma ilk aldığımda direk dibe çöktü ve hiç yüzmedi gece ise yukarı çıkmaya başladı şimdi bazen en yukarda cama yapışık bi biçimde duruyor ve titriyor bazen ise tabanda duruyor ve hic yem yediremedim.Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

  [video=youtube;We_iUcLTr0A]http://www.youtube.com/watch?v=We_iUcLTr0A[/video] buda videosu görüntü kalitesi biraz düşük umarım yeterli olur.

  Bu yazı metekksl tarafından Hastalık belirleme formu kullanılarak akvaryumportali.com adresine yazılmıştır. İzinsiz kullanılamaz.
   

Sayfayı Paylaş