1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Koi Balığı Havuz Yapımı

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde erolemre tarafından 29 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. erolemre

erolemre

İsim:
    erol ünlüer
    Koi havuzu yaptım. Foruma yeni katıldım.üni öğrencisiyim. Koi balığıyla ilgileniyorum. Koi havuzu olan veya koi bakan arkadaşlarla tanışmak isterim. Açtığım linkteki Koi Havuzum konusunda bilgi alışverişi yapmak isterim. Diğer türlerle ilgilenen arkadaşlardan da tavsiyeler beklerim.

video 2013 09 23 14 | İzlesene.com Video

TencoMelih ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Çok güzel bir koi havuzu olmuş, konuya filtrasyon hakkında merak ettiklerimi sordum.

TencoMelih bunu beğendi.
  3. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Harika görünüyor, yakında bir koi balığım olacak keşke bahçem olsa da hayalimdeki bahçe havuzunu yapsam. Filtrasyonu ben de merak ettim.

TencoMelih bunu beğendi.
  4. erolemre

erolemre

İsim:
    erol ünlüer
    Filtrelemeyi kendim yaptım. Kafa motorlarıyla yapılan akvaryum filtresinden bir farkı yok sadece daha hacimli bidon daha debili dalgıç pompa kullandım ve su filtre bidonuna usten degil alttan giriyor ve üstten temizlenip çıkıyor. malzemeler elyaf kum süngerler çakıl taslar var. Yaz olmadığı için şu an filtreyi çıkarıp fotoğraflayamıyorum, içinde su kaldıysa donuk haldedir muhtemelen.su değişimlerini de haftalık 2 kez yari yarıya değiştirdiğim oluyor. Sıcak havalarda oksijen kalmadığı için daha sik değiştiriyorum. 30-40 gün bazen daha kısa zamanlarda duruma göre ful boşaltıp temizlik yaptığım oluyor.

5. erolemre

erolemre

İsim:
    erol ünlüer
    Cok tesekkurler 1 degil daha fazla koinizi guzel bir havuzda bakmak nasip olsun

lades bunu beğendi.
  6. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Erol kardeş, filtre olarak su alttan değil de üstten dökülse hem havalanmış olur, böyle bir sistem daha iyi olmaz mı?

7. erolemre

erolemre

İsim:
    erol ünlüer
    Dediğiniz sistem oldukça yanlış ve genelde bu yanlış her dış filtre yapan tarafından uygulanıyor. Yanlışın nedeni su alttan girip yukarı çıkarken, kovadaki tüm filtre malzemelerinin içinden dolaşarak geçer. Sizin dediğiniz sistemde su bidonun üzerinden girip altından çıkarsa, su yukarıdan aşağı inerken daha çok yer çekimi etkisiyle direk bidonun orta hattını kullanır yani su bidonun içerisindeki filtre edici malzemeleri dolaşmaz. Bidonun çapı 20 cm ise su bunun en fazla 10 cm lik çapından aşağı iner ve filtre malzemelerinin çoğunu es geçer. Benim dediğim sistemde suyun yukarıdan çıkması için bütün bidonu tanzikli bir şekilde dolanarak çıkış yapar.

murat parin ve veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş