1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Koku ve Akvaryum Su Rengi Sorunu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Frontoza tarafından 13 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Frontoza

Frontoza

İsim:
    Bahadır Aydemir
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Bikaç problemim var bununla ilgili sizlerden yardım almak istiyorum;

Akvaryumla ilgili detayları şöyle; 200 lt akvaryumum.3 adet Kobalt Mavi, 3 adet Snow Prenses, 2 adet Sarı Prenses.

45 Watt iç filtre(bu resimde filtre takılı değil ama sürekli takılı ve çalışıyor normalde). Akvaryumda herhangi bir bitki yok.(bu resimde görülen yapay bitkiyide çıkardım.)

-Öncelikle akvaryumdaki suyun rengi biraz sarı.Bunun sebebi nedir ve önlemek için neler yapabilirim? Pırıl pırıl berrak bir akvaryum için ne yapmam gerekir.

-İkincisi koku problemi var.Bu koku odayı sarıyor adeta.Bunu nasıl önleyebilirim? Yardımlarınızı mutlaka bekliyorum. Teşekkürler.

Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba akvaryumun içindeki mangrov kökü rengi sarartıyor,zamanla gider ve ciklet ler için uygun değil Ph yı düşürdüğü için.
    Sizin için dış filtre daha iyi olacaktır koku açısından...

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Suyun rengi ağaç kökünden ve iç filtre suyun rengini açamaz. Eğer iç filtre önüne zaman zaman kadın çorabı içinde kaliteli kömür ekler iç filtre su akışına maruz bırakırsan rengi açarsın. Koku için ise, epargriseovit ampul kullanman sorunu çözebilir. Sonucu yazarsan sevinirim.

4. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Suyunuzun sarı rengi ttanka koymuş olduğunuz mangrow kökünden kaynaklanıyor.Ayrıca o kök yumuşak su seven balıklar için uygundur.Cichledler sert su balıklarıdır.O kökü acilen çıkarmalısınız.Koku problemi genelde tankın tam olarak temizlenemediği, diğer bir deyişle sistemin tam olarak oturmadığı anlamına gelmektedir.200 litre gibi bir hacimde iç filitre kesinlikle yeterli temizliği yapamaz.Ayrıca yararlı bakteri yerleşmesi bakımından dış filitreye göre daha elverişsizdir.Sizin için en ideali dış filitredir ve bu konuda Tetratec markalı olanları öneririm.

Sağlıklı Balıklar...

5. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Cevaplar zaten herşeyi açıklamış.Mangrow kökü tahliye edilecek ve iç filtre yerine dış filtre ataması yapılacak :) Koku kötü bir durum.Sıkıntı yaratır,can sıkar.Haftalık su değişimlerini aksatıyor veya çok az miktarlarda yapıyor olabilirsiniz?

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Birde,iyi bakterilerin güçlenip çoğalması sorunu çözer onun için epargriseovit ampul deneyin derim...

Sayfayı Paylaş