1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kolay anaç ayırma

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde kemalguney01 tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. kemalguney01

kemalguney01

Selam arkadaşlar ağzında yavru tutan bir sp im var ama onu akvaryumdan ayırmam okadar da kolay değil.1 2 defa ayırmıyayım hadi demiştim geçen seferlerde yani balığım doğum yapamadan ölmüştü doğuramadığında ölür mü? ve akvaryumdan anaç ımı kolay bi şekilde nasıl alırım bir püf nokta veya kolayı var mı?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kolay anaç ayırma

Mrb Kemal bey;

Bu işlemi gece yapmanız yerinde olacak gündüz yaparsanız dişi balığınız hem fazla strese girer ve yavruları ağızından atabilir.

3. kemalguney01

kemalguney01

Gece bütün ışıklar kapalıyken diyosunuz ama görünmüyor ki balıklar bide akvaryumum biraz kalabalık o yüzden ayırmam güç oluyor

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Kolay anaç ayırma

Ufak bir el feneri ile ağzı dolu olan balığınızı belirleyim kepçe ile alın

5. taygun

taygun Guest

Kolay anaç ayırma

İsmail Bey,

Merhaba. Bu keratalar ışıkta donup kalıyorlar mı? Işığı görünce hareketlenmiyorlar mı?

Tşk.

6. kemalguney01

kemalguney01

Evet tamer bey sizin bu sorunuza ben de katılıyorum ?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kolay anaç ayırma

Kemal bey akvaryumunuzun dekoru çokmu kalabalık ? Yani akvaryumda kayalık vs gibi balığın saklanabileceği çok mu ortam var ?

Balığı en kolay yakalamanın takdiğini İsmail hocam vermiş. Oda karanlıkken balıklar tabana yatar ve uyur. Işıklari birden açtığınızda balıklar yaklaşık bir dakika kadar afallar ve hiçbiryere kaçamaz. Bu bir dakika içinde sizde ağzı dolu balığı tespit edip kepçeyle yakalayabilirsiniz.

8. taygun

taygun Guest

Kolay anaç ayırma

Teşekkürler Olcay.

9. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Kolay anaç ayırma

Olcay Hocamın yorumuna katılıyorum. Eğer fazla kaya varsa da biraz azaltılıp, havanın kararması beklenebilir.

Değinmek istediğim ayrı bir nokta var. Cichlidlerde doğurma kavramı olduğunu sanmıyorum. Dişi balık hazır olduğunda yumurtlar ve yumurtalarını ağzına alır. Yumurtaların ağıza alınmasının amacı kuluçkaya yatırılmasıdır. Döllenmiş yumurtalarda kuluçka süresince gelişir ve minik yavrular oluşur.

10. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kolay anaç ayırma

Olcay hocam yöntemi anlatmış.

Ama eğer operasyon başarısız olursa sonuç hüsran olabilir. Balık strese girip de yumurtaları atarsa kaş yapayım derken göz çıkarırız. :) Hadi kolay gele.

11. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Kolay anaç ayırma

Hüseyin kardeşim merhabalar, sarı prensesler bugüne kadar beslediğim ve tanıdığım yumurtalarına en sadık balıklardan birisidir.Sarı prensesler bir kovaya dahi alındığında günlerce yumurtalarını bırakmazlar. Hatta bu uğurda ölür genede yumurtalarını bırakmazlar. Kaldıki sarı prensesleri kustururken onlardan fazla ben yoruluyorum. :) O yüzden kolay kolay stres vs gibi etkenlerden etkilenip yumurtalarını bırakmaz bu balıklar. Yani kaş göz çıkmaz merak etme. ;)

Kemal bey ışıkları karartıp aniden aydınlatma yolu ile balığınızı çok kolaylıkla yakalayabilirsiniz. ;) saygılar:gif

12. kemalguney01

kemalguney01

Sağol un Olcay bey bende böyle cevap bekliyordum işte. Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş