1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Komple akvaryumu bozuyorum

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Malzeme İlanları' kategorisinde okan058 tarafından 22 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Yaklaşık 50 kg kadar canlıkaya birçok yeri koraline alg kaplı kg 5 tl (Kayaları toplu alan arkadaşa üzerindeki 2 adet en az 5 cmlik gren star polip fragları ve leather frağı 2 kg fiji kayası ve 7kafalı yeşil zoa 3 kafa xenia hediye edilecektir)

20 kg red sea coral pro tuz kovasında 120 tl

30kg kum içerisinde 10 kg mercankumu 20 kg argonit kum bulunmaktadır 90 tl

Kayalar ve canlılar satıldıktan sonra balıklar (Blue tang yellow tang damseller palyaçolar ) ve ekipmanlar ( 1 aylık Ati lambalar tridonik 2*39 balastlar 3*39 armatür testler reflektörler macro ps.) satışa çıkacaktır . Tüm malzemeler Sivasta olup yaklaşık 8 ay önceki kurulmuş tankımdandır (inadına reef dedik ama olmadı ). İstenilen yere kargoyada otobüsle gönderebilirim . İletişim 05427203415 / 05062871726

2. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Hayırlısı olsun okan üzüldüm tankını bozmana :(

3. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal

Kardeş senle geceler boyu süren muhabbetlerimizde neler çektiğimi en iyi sen bilirsin . Valla bende çok üzüldüm ama ne yapalım abi şans birazda maddiyat biliyosun içini bir türlü dolduramadım belki başka bahara dıy bir nano ?

4. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Okan valla benimde akvaryumda şuanda sadece 1 yellow tang 1 cleaner shrimp ve 1 tomato clown var.Benim akvaryumda dolu değil acelemiz yok zamanla dolacak içi.

Sen bence canlı almak için biraz sıkıntıya soktun kendini bence en iyisi akvaryumu doldurma işini zamana yaymak diğer türlü güçümüz yetmez tabiki.

5. GETzREADY

GETzREADY

Bence bozmayın tankınızı dolu tankları görünce iştahı kabarıyor insanın ama bu nobinin temeli için ne diyorduk başlarken sabır...sabredin acele etmeyin benim tankım dolu dolu ama doldurana kadar az çekmedim bende nelerden kısıp akvaryuma yatırdım.Bence sabredin ilerde pişman olmamak için.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Konuya görüşümü yazmadan önce elbette arkadaşlara katıldığımı belirtmekle başlayacağım. Balığı satan akvaryumucunun bile sattığı balığın adını bile bilmediği dönemlerde 350 litrelik akvaryumda 6 ay siyah beyaz bir damsel besledim. Zamanla balıkları ekleyip dış filtrenin bu işte olmayacağını anladığım ve sump sisteminin yaygınlaştığı dönemde sistemimi değiştiğimde değil balık alacak o zamanki moda olan sump içine aktif kömürü alacak maddiyat kalmamıştı.

Unutulmaması gereken birşey var ki belli gücü olanlar zaman içinde akvaryumunu oluşturabilir. Aslında bu daha avantajlıdır ancak malesef ki acelecilik yüzünden kendimize yük haline getiririz. Bu sürede edinilen tecrübe, zamana yayılan maddiyat, daha çok araştırma fırsatları getirir.

Birçok akvaryum değiştim. Şuan yürüttüğüm akvaryumun ilk kurulduğundaki hali ve belki videodakinden çok daha gelişmiş hali şuan olsada bu videoyu eklemek istedim. Sabırlı olunan aradaki zaman dilimi hiçte kısa değil.

Belki bu başlığa bunları eklemek saçma bilemiyorum ancak, akvaryumu canlı ekleyemedim diye dağıtmak sanırım asla bana göre bir hareket olmazdı. Başaramadım diye dağıtmak doğama uymazdı. Her iki şıkkında çözümü var çünkü bana göre. Birinin sabır, diğerinin bu sabır sürecindeki tecrübe. canım.gif

Sevgiler...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş