1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Koran Angel beyazlama

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde emreozarin tarafından 10 Ocak 2017 başlatılmıştır.

1. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Benim için "ayak" sokmak;
    habiye başladığım zamanlarda @halilkocan ve arkadaşımızın aman şimdilik tanka elini sokma, tank eskisin sonra ayaklarını sokar çekirdek bile çitlersin diye başlayan sıralı öğütleridir.

2. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    İşin şakası bir yana durumun Son bir kaç aydır ha yeni tank kurdum ha kuruyorum derken dengelerin alt üst olmuş olma ihtimali söz konusu olduğunu biliyorum..
    Ancak diğer imparatorda böyle bir durum söz konusu değildi..İmparator yavaş yavaş diğerleri arka arkaya rahmetli oldu. Hadi o zaman diğerleri pigmeydi şimdi imparator büyüklüğünde annularis var ona neden hiç bir şey olmuyor.Yada yellow Fin de neden tek beyazlama olmadı?
    Ayak sokmam ama elle yakalanacak düzeyde imparator..Bu en büyük zevk benim için;)

3. emreozarin

emreozarin

İsim:
    Emre Özarın
    Sıcaklık şu anda 27 derece. Karantina tankımı kurdum suyu ayarladım balığı koydum ve mikofish i döktüm. Artık bundan sonrasını zaman gösterecek.
    Ben pek şansımı zorlamayacağım kaybedersem gerçekten üzülürüm eğer netice alamazsam oturmuş bir tanka transfer edeceğim.

Ben tuzlu suda henüz çok yeniyim hatta ve hatta deneyimim tankımla aynı seviyede yani 3 ay. :)
    Onun öncesi uzun yıllar cichlid ve discus besledikten sonra son durağa gelmiş bulunuyorum sanırım.

Soracağım şudur bir tankın oturması için ne kadar süre gerekir ve nasıl anlaşılır?
    Görsel anlamda görüpte (İlk kurulumdaki diatom süreci hariç) evet bu tank artık olmuş deyip istediğim balığı ne zaman koyabileceğim?

Teşekkürler.

YMR_AY ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  4. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Aslında 3 ay fena bir süre değil. Ama genelde 6 ay gibi bir tabir kullanırız.
    İleride göreceksin ki bir akvaryum gibi yapay değil danizin içi gibi doğal görünecek ;)

5. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Aylar süresince bekleyip tam oturdu dediğimiz tankımızı kendi ellerimizde 1 gecedede bozabiliyoruz.Şimdi farkında değilsinizdir yanından geçerken deniz kokusu aldığınızda hah işte oldu diyeceksiniz.

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    İst-Kartala yakınsanız ücretsiz su ve aşı için canlı kaya verebilirim...

YMR_AY ve emreozarin bunu beğendi.
  7. emreozarin

emreozarin

İsim:
    Emre Özarın
    Çok teşekkür ederim. Suyun %50 sini ana tanktan diğer yarısını yeni su olarak hallettim. İçine kaya koymayı düşünmedim. Bugün ilk gün balığın renginde %20 düzelme var. Bu kadar çabuk etki edeceğini düşünmemiştim.

YMR_AY bunu beğendi.
  8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Düzelme olduğuna sevindim, uygulama düzgün yapıldığında o balık kurtulur.
    Canlı kayayı ana tank için demiştim, zaten karantina tankına kaya ve kum olmaz...

YMR_AY ve emreozarin bunu beğendi.
  9. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul
    Hemen sevinmeyin.Balık bazı gün iyi bazı gün yine benekli olacaktır.Oodiniumda tankın çevresini bir şeylerle kapatıp ışık görmemesini önermişlerdi.Yinede arkadaşlar ne der bekleyelim.

emreozarin bunu beğendi.
  10. emreozarin

emreozarin

İsim:
    Emre Özarın
    Evet haklısınız.
    Tankın etrafını hem hastalık için hemde balığın saklanacak pek fazla alanı olmadığından beni görünce stres yapmasın diye koyu renk duvar kağıdıyla kapladım.

YMR_AY bunu beğendi.
  11. emreozarin

emreozarin

İsim:
    Emre Özarın
    Ben çamlıca da oturuyorum yakın sayılırız.:)
    Ana tankım 600 lt şu an 40 kg kaya var biraz yetersiz buluyorum.
    Sizin içinde uygunsa alabilirim.

Teşekkürler.

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Tamam ne zaman isterseniz uğrayın veririm, gelmeden önce telefon ederseniz iyi olur...
    0532 521 44 80

Sayfayı Paylaş