1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kreisel yapımı

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde Montimahir tarafından 11 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ssoyetik işleri pek sevmem bilirsiniz ama etrafım sosyetik ben ne yapayım.:D Kapışalım bakalım ne olur ama Bursa tehlikeli hafife alma hatası yapmayız.:)

2. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Prototip test aşaması...

3. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Son testler...

burak ozu, veysel, Alparslan ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  4. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Mahir su seviyesini yükseltmemişsin?

Montimahir bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ellerinize sağlık güzel olmuş, elek kısmına yapışanlar oluyor mu veya toplanma diyelim?

TencoMelih ve Montimahir bunu beğendi.
  6. Montimahir

Montimahir

Yer:
    Bursa
    Bu seviye tam istediğim gibi oldu, pul yemlerin dönmesi güzel, ses minimum, ayrıca az yukarıda emniyet tahliyesi de var, filtre tamamen tıkanırsa su oradan yan bölmeye geçecek.

Yemlerden filtreye takılanlar oluyor, ancak tek parmak hareketi ile filtre kolayca temizlenebiliyor. Motor debisi olarak, dört farklı motor arasından hydor pico 200 verimli oldu.

Tek sorun; larva yok !?! ;)

Tapatalking

TencoMelih, YIKIKTEMO ve harfuzmani bunu beğendi.
  7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Larva yok diye üzülme o da olur inşallah. Azim varsa larva neylesin.:)

8. Çağatay

Çağatay

Yer:
    Ardahan
    İsim:
    Çağatay Altın
    Merhabalar ben de kreisel yapacağım temizlikçi karidesler larvaları için fakat sizin tecrübelerden yararlanmak istiyorum,kafamda sorular var
    1) tahliye süzgecini nereye konumlandırırsam daha verimli olur?
    2) Kafa Motoru olarak Eheim 300 düşünüyorum sizce yeterli sirkülasyonu sağlar mı?
    3) Sump'ın içerisinde boş alan var oradan mı faydalansam yoksa ayrı bir tank a mı yerleştirsem iyi olur çünkü akvaryum 1 yıllık ve oturmuş suda daha iyi olur diye düşündüm
    4) Bazı forumlarda ışık kullanılma denilmiş bazısında ise larva dönemi atlatılıncaya kadar karanlıkta kalmalı diyorlar siz ne dersiniz bu işlere?

Sayfayı Paylaş