1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kribensis Üretim Tankım.

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde -doctore- tarafından 2 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Hangisi, Nigeria Red mi? Youtube da bulursun ancak hocam. :) Ya da Nijerya'ya gideceğiz. :) Valla ben bulamam da, Ankara, İstanbul gibi yerlerde sormak lazım. Bulunsa da tesadüf olur gibi. Daha önce paylaşmıştım.
    Kribensis Balıkları Çok Can Yakar! | Akvaryum Portalı

Diğer yandan kribensis balıklarının renkleri aldatmasın. Bir çok akvaristin tercih ettiği türler değildir. Kendilerini göstermeyi sevmezler, gizlenmeye ihtiyaç duyarlar. Bunun yanında uysal görünümlerinin aksine de oldukça agresif ve avcı balıklardır.Bu yüzden bakanların çoğu bir süre sonra vazgeçer. Ben ideal biyotop canlıları olduğunu düşünüyorum. Tam bana göre balıklar. Sosyal davranışları, yavrulama kolaylığı ve yavru bakımları tercih sebebi olabilir ve benim için izlenmeye değer.

veysel ve Montimahir bunu beğendi.
  2. farukzafer

farukzafer

İsim:
    Faruk Zafer
    İstanbuldayım kismet değil miş

3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Kısmet olmayacak bir şey değil dostum. Kribensis bulunmaz bir balık değil. İstanbul'da 2 akvaryumcudan birinde vardır muhtemelen. Burda bile birçok yerde olduğuna göre...Üstelik pahalı da değil.

4. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Senin asosyal yaratık olduğundan olabilir öğretmenim

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

5. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Tam olarak neden bahsediyorsun? Doğru yere yazdığından emin misin?

6. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    "Tam bana göre balıklar. Sosyal davranışları, yavrulama kolaylığı ve yavru bakımları tercih sebebi olabilir ve benim için izlenmeye değer." sözünden alıntı yaparak yapılan bir yorum.

7. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Seni yorumsuz yayınlamalı.

veysel bunu beğendi.
  8. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    No comment diyorum.:D Sizin takılmalar arada tebessüm ettiriyor bana arkadaşlar.

9. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bir de arkadaşın nur cemalini görsen ömrün boyunca aralıksız kahkaha atarsın Veysel hocam. :D
    :haydi:

veysel bunu beğendi.
  10. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
  11. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Dimi onun için taa ankarayA geliyorsun :) gel gel göstereceklerim var sana

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4

veysel bunu beğendi.
  12. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bir gün müsait olursa tanışırız arkadaşlar yüz yüze.:)

13. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    He yav, gülmeye çok ihtiyacım var bu aralar. :)
    İnşallah Veysel hocam. Hafta sonu Ankara'dayım inşallah. :)

veysel bunu beğendi.
  14. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Müsait olursan gel beklerim, ben şirkette oluyorum hocam mesai var malum oturup iki muhabbet etmeye müsait olurum her zaman.

-doctore- bunu beğendi.
  15. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Örtmannn ben seni veysel hocama bırakırım :) O kadar da yapiim dimi :) Veysel hocam adresi aliim :p

veysel bunu beğendi.
  16. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Memnun olurum, muhabbeti de muhtemel ağırlaması da senden iyi olur hocamın. :)
    Neyse ben eve gidince yavruların son durum videosunu falan ekleyim de konu toparlansın bu arada. Yavrularda enteresan gelişmeler var. Diğer çiftin firari yavrularından biri bu tarafa geçmiş. Yarım boy daha büyük olduğu için belli oluyor arada. Fakat işin kötüsü anne baba durumu anladı, gördüğü yerde sürüden ayırıyor elemanı. eminim aynı boy olsa da anlarlardı. Balık deyip geçmemek lazım.

Montimahir bunu beğendi.
  17. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Karar verirseniz ulaşın beklerim.

18. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Eyvallah hocam, kısıtlı zamanda birkaç işimi halledip geri döndüm. İnşallah bir gün olur.

Bu arada tankla ilgili son gelişmeleri paylaşayım. Akvaryum akvaryum olmaktan çıkalı çok oldu. Yosun, pösürük her yeri sardı.:) Ama dediğim gibi arka odada duran bir üretim tankı bu. Eksilen suyu tamamlama hariç sıfır bakım ve az balık yüküyle su çok iyi oturdu ve canlılar için elverişli bir hale geldi. Özellikle yavrular yosunlar üzerinde sürekli besleniyor.

2 kribensis çiftimden birini elden çıkardım. Yavruları olan çift tekrar yumurtlama hazırlığındayken onları da paludaryuma aldım. Yavrular yaklaşık 5 haftalık oldu. Artık kendi başlarınalar. Bu boya gelene kadar sayıları 25-30 civarına düştü. 7-8 lepistes yavrusuyla beraber yaşıyorlar. Haftaya bu tankı bozup onları da cama cam bir akvaryuma alacağım.

Bu yavru benim için çok değerli. Elden çıkardığım çiftimin 3 yavrusundan tek hayatta kalmayı başaranı. Bir süre sonra anne baba tarafından da dışlandı ve öldürülmeye çalışıldı. Otun çöpün arasında saklanıp beslenerek yaşamını sürdürmeyi başardı. Yaklaşık 2 aylık.

Yaklaşık 5 haftalık, anne babalarından yeni ayrılan yavrular. Yosun içinde çok iyi besleniyorlar. Yem vermeden hemen önce bile karınları hep dolu oluyor.
    Ömrünü dolduran ve boz artık beni diye yalvaran kribensis üretim tankı. Son haftası.:)

Tabi bizde macera bitmez.:) Bu otların arasından bakan utangaç arkadaş Microgeophaus altispinosa, ya da bilinen adıyla Bolivian Ram. Haftaya başlayacak 70*40*35h Bolivian Ram Üretim Tankı macerasının 2 baş aktöründen biri. İnşallah bu kez seyir zevki de olan bir tankla ve yine bol yavruyla bu işin de üstesinden gelirim.:)

Bolivianlar için Gökhan kardeşime teşekkürü borç bilirim. :)

veysel, Saruman, Montimahir ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  19. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Abi tebrik ederim seni bu işi iyi biliyorsun, yeni yavruları bekliyorum başaracağına da eminim...:)

-doctore- bunu beğendi.
  20. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Bu konu bitti, tank kapandı, yavrular bir arkadaşa hediye edildi, eşlerden bir çifti hediye edildi, diğer çift paludaryuma alındı.
    Kendim için paludaryuma 5 yavru atmıştım. Son olarak şu anki hallerinden 2 kare göstererek konuyu sonlandırayım dedim.

Efebru, Montimahir ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş