1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kribensis Cinsiyeti Belirlemece

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde -doctore- tarafından 20 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Üretim için aldığım kribensislerin baskınlarını ayırmak istiyorum. Bildiğim kribensis cinsiyeti ayırma metodlarının biraz dışında olduğunu düşündüğüm balıklarım ilgili bir fikir alayım dedim.
    1.nolu balığın erkek olduğunu düşünüyorum. Vücut ve yüzgeç yapısı bunu gösteriyor, kuyrukta 1 benek yeni belirdi. Sürekli dayak yemesi ise düşünüdürücü. :D
    1 no:
    2 nolu balık ise asıl sorunum. Akvaryumun en büyük ve baskın balığı. Üreme vakti gelmiş bir dişi olduğunu ve bu yüzden hırçınlık yaptığını düşünüyorum. Karın hafif şiş ve hafif kırmızılık var. Yüzgeç ve kuyruk yapısı ise erkek olduğunu düşünüdürüyor. Ben dişi olduğunu düşünüyorum. Kesin tahmin yapabilecek var mı? Bu ikisini yalnız bırakmayı düşünüyorum artık.
    2 no:

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. talha54

talha54

İsim:
    Talha AKDENİZ
    Kuyruktaki noktalara bakarak düşünceleriniz doğru gibi ama davranışlarada bakmak gerek.Dişi erkekğe kendini beğedirmeye çalışır kur yapar

3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Davranışlara bakarsam 2.balık dişi, tipine bakarsam erkek...Sıkıntı burda, emin olamıyorum.

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Muhammed abi acele etme dayak yemesi daha genç olmasından kaynaklanıyor ola bilir,zamanla dayak atmasını öğrenir...:D

Sayfayı Paylaş