1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kribensis

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde taygun tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

1. taygun

taygun Guest

Arkadaşlar,

Brüt 100 litrelik canlı doğuran akvaryumunu bozup bir çift Kribensis (Pelvicachromis Teaniatus) alıp beslemek istiyorum. Gördüğüm kadarıyla Portalımızda bu balığa ait bir başlık yok.

Son birkaç gündür Türkçe kaynaklardan birkaç gündür okuduğum kadarıyla epeyce birşey öğrendim. Ama sizlerin de bildiği gibi genelde bilgiler birbirlerinden alındığı için hep aynı şeyler.

Aranızda Kribensis besleyen arkadaşlar varsa tecrübelerini bu başlık altında toplamalarını rica edeceğim. Özellikle de taban malzemesi konusunda tereddütüm var. Bazı yazılarda midye kırığı olur derken bazıları da nötr malzeme olmalı diyor.

Bu arada, Kribensis satan bildiğiniz akvaryumcular varsa öğrenmek isterim.

Kısmet olursa bu hafta sonu da ben yabancı kaynaklardan bir çeviriyi ayrı bir başlık altında yazacağım.

Tşk.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Kribensis

Tamer hocam yanılmıyorsam ben de duymuştum bu balık türünü. Üzerinde bir çok renk barındıran bir türdü sanırım. Eğer bişeyler öğrenirsen bu tür hakkında bizlerle paylaşırsan seviniriz.

3. taygun

taygun Guest

Kribensis

Merhaba Hüseyin,

Üyeler tarafından beslenilen bir balık olmadığı belli. :F

İş başa düştü. dön:gif

4. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Tamer hocam,
    Yabancı sitelerde de benzer durum söz konusu gibi,birbirinin aynı ya da benzeri anlatımlar.
    Habitatı için yazanlara bakınca,tabanın ve su şartlarının çeşitli olduğu veya uyum sorunu olmadığı görülüyor.
    Bence tür değiştirmeyi düşünen bir hobiciden alman ve eski alıştığı tabanına benzer şekilde bakmaya devam etmen uygun gibi.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Kribensis

Tamer abi bende kribensisi hep merak etmişimdir.. Ama canlı doğuranları bırakıpta ona geçmek kısmet olmadı.. Evde ki tankı ufak ufak canlı doğuranlardan arındırsamda genede kribensise uzağım.. Malum balıklarımdan dolayı :)

6. taygun

taygun Guest

Kribensis

Yorumlara teşekkürler.

Sanırım ilk kribensis besleyen ben olacağım herhalde. kıvır:gif

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Kribensis

Kribensis beslemeyi çok istediğim iki türden biri hocam...Diğer tür ocellatus gold...Çok başka türler fakat sanıyorum gördüğüm fotoğraflar beni bayağı cezbetti...

Bir süre önce bir ilana denk gelmiştim. 20 yavru 35 TL idi sanırım. Yavruların boyu yaklaşık 3 cm'di. Yavru oldukları için belki size hitap etmez ama söylemek istedim.
    Umuyorum tecrübelerinizle bize ışık tutmaya devam edeceksiniz. :)

Şu aralar derslerden fırsat bulup Bursa'da ki evimde akvaryum kurma telaşındayım. Ya da akvaryumlar...Ocellatus gold düşünüyordum ama şimdi kafam karıştı. pala.gif

Sayfayı Paylaş