1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kuluçka Makinam Arızalımı?

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde nahre25 tarafından 4 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı
    Tek katlı hazır kuluçka makinası aldım? Kurdum ve sarı prensesimi kusturdum ağzından yaklaşık 7 yumurta çıktı. Daha sonra kuluçka makinasına hava verdim. Ancak hava alt haznede birikiyor ve birden yukarıya sert bir şekilde çıkıyor. Bu normalmi yoksa yumurtalara zarar verirmi yada makinemmi arızalı anlayamadım? Bu konuda yardımlarınıızı bekliyorum?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Kuluçka Makinam Arızalımı?

Hava birikiyor aradaki tül veya aparat üzerinde sanırım. İğne ile delikleri genişletmeyi dene bakalım, tıkalı olabilir.

3. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Nasıl bir kuluçka makinan var Erhan ? Resim eklersen bir bakalım?

4. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin

Tahmin edilenin aksine havayı ters taraftan veriyor olabilirsiniz. 2 katlı olanlarda hava yukarıdan verilmeli. Aşağıdan değil. Resim eklerseniz daha detaylı yardımcı olabiliriz.

5. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Erhan bey havayı attan vermeyin üstten verin kuluçka makinanız büyük ihtimal benimkinin aynısı.kuluçka makinasını ters çevirin hava yeri ters kalcak ve hortum olan ağzı dışarda kalmıycak şekilde tamamen suyun içinde kalıcak.
    Sizin gibi bende ilk ters takmıştım birden çıkan havanın şiddetinden 30 küsür yumurtam patlamıştı :F Biran evvel kuluçka makinenizi fotoğraftaki benim kuluçka makinamın olduğu konuma getirmelisiniz.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  6. nahre25

nahre25

İsim:
    Erhan Balıkçı

Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Sorunun çözümünü Alper anlatmış. Tecrübesizlik işte :) sağolun.

Sayfayı Paylaş