1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kuluçka makinası yardımı lütfen

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde Bademdereli51 tarafından 25 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. Bademdereli51

Bademdereli51

İsim:
    Serdal KARACA
    Selam arkadaşlar,

Benim prensesler aldığı yumurtaları devamlı yutuyor malesef. Elbette onlarında kendine göre bir nedeni vardır. Ben de aşağıdaki kuluçka makinasını almayı düşünüyorum. ama bunun kullanımı nasıl acaba ikili alayım dedim malum iki balık aynı anda yumurta alırsa sıkışmayım diye. Şimdi benim sormak istediğim yumurtaları kusturduktan sonra ilk önce alttaki bölüme mi koyacağız ve bu icat yani alet ortadan galiba bölünüyor ? Yumurtaları ilk üst veya alta koymak farkediyor mu acaba ? Şimdiden teşekkür ederim.

2. technofear

technofear

İsim:
    İhsan Cingil
    Cevap: Kuluçka makinası yardımı lütfen

Ben bu kuluçka makinesını çok fazla kullanamadım. DIY kuluçka makinesı yapmak daha mantklı

3. aytooo

aytooo

İsim:
    Aytekin

Bu makina iki bölümden oluşuyoor gibi bence birisini çıkartıp tek bir bölümü kullansanız daha iyi olur. Nasıl kullanacağınıza gelince, üst kısma görüldüğü üzre hava motorundan gelen boruyu bağlıyoruz, gri kapak kısmına. Bu gri kısmı çıkartıp yumurtaları alt şeffaf bölmeye koyduktan sonra gri kapağı kapatuyoruz. Dikkat edilmesi gereken şey gri bölmenin yukarı gelmesi, kuluçka makinasını ters kullanan birçok acemi akvarist gördüm :hasta: Son olarak hava motorunun üfleme gücünü dengeli ayarlamak gerekiyor yumurtaların yukarıya yapışmamasına ve aşağıda sabit kalmamasına dikkat! Yumurtalar kuluçka makinasının içinde sabit bir şekilde dönmeliler.

Saygılar.

reis ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Serdal bey yumurtaları alta yada üste koyabilirsiniz hiç fark etmez.Yeterki yumurtalar kıpırdasın içinde.

Sayfayı Paylaş