1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kuluçka makinasına yumurta alımı

Başlığı 'Tatlı Su Üretme ve Yetiştirme' kategorisinde secret1980 tarafından 21 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter
    Balık yumurtayı tutmaya başladıktan en az kaç gün sonra yumurtalar kuluçka makinasına alınabilir ?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Cevap: kuluçka makinasına yumurta alımı

4. gün kuluçkalığa alabilirsiniz yavruları.

secret1980 bunu beğendi.
  3. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter

Balıklar yumurta aldıktan 2-3 gün sonra neden yumurtayı yutar veya atarlar?

4. Hakan Gedici

Hakan Gedici

İsim:
    Hakan GEDİCİ

Muhtemelen strese girdikleri için ya da ilkinde kusturulmuş balıkların bazıları sürekli atarlar yumurtaları bendeki 1 dişi öyle mesela 3-4 kez kusturdum artık ben yapmadan kendisi kusuyor eğer ilk kez alıpta atıyorsa yumurtayı deneyimsizlikten de olabilir sürekli oluyorsa dediğim gibi strese bağlı birşey olabilir, erkek-dişi oranı orantısızsa erkekeğin rahatsız etmesinden de kaynaklanabilir vs. vs.. izleyerek bulmalısınız mutlaka yolunda gitmeyen birşey vardır..

reis, YIKIKTEMO ve secret1980 bunu beğendi.
  5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Çiftleşme bittiğinde,yani yumurtalar döllendikten sonra istediğin heran balığı kusturup yumurtaları kuluçkalığa alabilirsiniz Mehmet bey.Yumurtalar döllendikten sonra 3-5 gün beklemeye gerek yok.Ben yumurtalarını tutmayı beceremeyen yunuslarımı çiftleşme biter bitmez tutup hemen kusturuyordum ve yok denecek kadar az bir kayıpla yavrularımı yetiştiriyordum. :ay:

secret1980 bunu beğendi.
  6. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter

Kuluçka makinasındaki yumurtaların uclarında beyaz nokta halinde kesecikler oluştu yumurtalar bozuluyormu yoksa yavru bu şekildemi oluşur?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Mehmet bey beyazlaşan yumurtalar bozuluyor demektir. Ve beyazlaşan yumurtaları ayırıp atmazsanız diğer yumurtalarada bulaşır.

secret1980 bunu beğendi.
  8. secret1980

secret1980

İsim:
    mehmet kunter

Mantarlaşan yumurtaları ayırna teknigi nedir?

9. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA

Küçük bir yoğurt kabına kuluçka makinasının bulunduğu akvaryumdan su doldurursunuz sonra kuluçka makinasını akvaryumdan çıkarıp yoğurt kabının içine koyup kapağanı açıp yumurtaları yoğurt kabına boşaltırsınız ardıncan cımbızla mantarlaşanları çok narince tutarsınız alırsınız.Narince diyorum çünkü hemen patlıyorlar.Ardından kuluçka makinasını akvaryuma kurup üst kapağını açık bırakın ama 1-2 cm su üstüne cıksın kuluçkalık.sonra balıkları yakaladığınız kepçenin içine yumurtaları boşaltın bir arada olmalarını sağlayın ardından kepçeyi ters çevirip kuluçka makinasının üst kapağından boşaltın ve kapaklarını kapayıp suyun dibine daldırın.Ben hep bu taktiği uyguluyorum hiç sorun olmuyor.Selamlar

zgrkaralar ve secret1980 bunu beğendi.
  10. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Bende hava hortumundan biraz daha geniş bir hortum vardı.Mantarlaşan yumurtaları bu hortumla yoğurt kabından sifonluyordum.

Sayfayı Paylaş