1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kuluçka Makinasındaki Yumurtaları Mantardan Nasıl Koruyabilirim ?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde alper5959 tarafından 25 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. alper5959

alper5959

İsim:
    Alper USTA
    Arkadaşlar bendeki Sarı prensesin ağzındaki yumurtaların eksildiğini gırtlagındaki sarkmanın azaldığını gördüm.Hemen yakalayıp kuluçka makinasına sağdım. Elimde şuanda 5 günlük 19 yavru var. Fakat doğal yolla olmadığı için kuluçka makinasında mantarlaşma oluyormuş.Hergün mantar ilacı damlatıcam ama mantarı önlemek için önerileriniz var mı ve ben yumurtaların mantarlaştığını nerden anlayıp mantarlaşanları çıkartabilirim ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. pardon:gif

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Kuluçka Makinasındaki Yumurtaları Mantardan Nasıl Koruyabilirim ?

Mantarlaşma bazılarında olabilir bu doğaldır ama geneli mantardan korumak için kuluçka makinasının olduğu akvaryuma metilen mavisi kullanabilirsin. Mantarlaşma genelde Ph ve alkanite değeri türe göre yüksek olduğunda yaşanır. Metilen mavisi korur diye düşünüyorum. Su değerleri iyi ise genelde yaşanmayan bir sorundur.

Sayfayı Paylaş