1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kuluçka Yunus Balığı 6 günü ve Yem Kullanımı

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde wuslat tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Yunus balığı ağzındaki balıkların 6. günü, yavruları 14. gün eğer dişi bırakmazsa ben mi kustursam? yoksa ilk yavruları olacağı içinde muhtemelen kendisi kusmayacak ve yavrularını yiyecek diye tahmin ediyorum. Bırakayım yesin mi sizin önerileriniz nedir?

Yemleme konusunda dip yemi kullanıyorum haşlanmış ıspanak havuç bezelye kabuğu soyulu halde doğrayıp atmama rağmen yemediler, şimdiye kadar yedikleri iki şey oldu canlı yem kıl kurdu, dip yemi ve yem kullanımı hakkında bildiğiniz bir marka var mı bilgilendirirseniz sevinirim...

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Kusturmak zorunda değilsin dişiyi. Bu ilk yumurta tutuşu ise zaten kusturmak doğru olmaz. Dişinin yavruları veya yumurtaları yemesi konusunda kesin konuşmak doğru değil. Çıkan yavruları da anne çok güzel kollar ilk günlerde.

Bence 14 gün dişiyi yavru tankına ayırıp kendisinin bırakması daha mantıklı, yumurtaları atıyor veya yutuyorsa sonraki yumurtalarda kusturma düşünülebilir. Dölleme olmaz ise de dişi bu hareketleri yapar.

Yem konusunda Tetra Discus bits denemek mümkün. Sarımsaklı Nls yem yine güzeldir.

3. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Peki ben yan tanka atmayıp kendi tankında bıraksam ki 8 tane sarı prenses yavru attım, şimdi büyüdüler sorunsuz. Büyük tankta yavruların saklanabileceği delikli kaya var saklanmaları için çok rahat olucaktır sizce ?

4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Bol delikli kaya varsa sıkıntı olmaz yavrular oralara saklanıp büyürler...:)

5. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Valla Alpcim bir kaya buldum yavru prensesler alttan girip üstten çıkıyor. Bende göremiyorum nerden girip çıktıklarını bayaa bol delikli yani :)

6. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

O zaman çok iyi ama kaç kaya var akvaryumda saklanmaları için yeterlimi acaba?

7. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    Yeterli olacak kanaatindeyim :)

8. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken

Güzel o zaman abi birde foto yollarsan bakarız ve maşallah da deriz...:)

9. wuslat

wuslat

Yer:
    Mersin
    İsim:
    yalçın özdemir
    bu 9. gün :) bakalım alpcim inşallah sorunsuz yavrular kuluçkadan çıkarda bir değil 5 foto yine koyarım siteye :)

Alparslan bunu beğendi.
  10. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Anladım abi İnşallah olur fotoları da görürüz,önemli olan sorunsuz yavruların çıkması...:)

Sayfayı Paylaş