1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kumdaki Kızarıklıklar Cyanomu Diatommu ?

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde hknchn tarafından 21 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. hknchn

hknchn

İsim:
    Hakan
    10 gündür hazır sistemden aşılama su ve kaya ile çalışan nano akvaryumumda dün kum tanelerinde kızarmalar farkettim kahve rengiye dönük bir kızarıklık. Tüm akvaryumdavar. Kum tanesini elime alıp ezdiğimde dağılmıyor rengi gitmiyor aynen kalıyor. Aşağıdaki resimlerden yola çıkarak koyabileceğiniz bir teşhis varmı acaba. Çok küçük olduklarından tam net resim alamadım.

Boyut (cm):
    38-35-35
    Kapasite (litre):
    40LT
    Canlılar:
    2 Adet Palyaço ve Xenia Eklenecek Sadece + Canlı Eklenmeyecek.

Malzemeler:
    -Şelale Filtre 350l/h Malzemeler Elyaf, Aktif Karbon, Biyolojik Sünger (Elyaf gibi gözenekli, Sert)
    -Heilea PT-1000L/H (Sirkülasyon Motoru)
    -100Watt Isıtıcı
    -Beyaz Mavi Led Aydınlatma (36 Beyaz 4 Mavi)
    -Mercan Kırığı 5kg
    -İthal Canlı Kaya 5-7 kg Civarı
    -Tuz ve Isı Termometre
    Akvaryum Bakımı:
    Haftada 5Lt su değişimi
    Kullanılan Yemler:
    Sera Plankton Yem, 1 2 Çeşit Yem daha Alıcam.
    Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:
    Yok-Text yok

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Hazır sistemden de aşılama su olsa bile diyatom oluşacak Hakan, iyice artmaya başlasın belli eder kendini zaten.

3. hknchn

hknchn

İsim:
    Hakan
    Tamam Veysel hocam inşallah diyatomdur ./ Cyano olabilme ihtimaline karşı ışığı kestim 3 4 gün ışık açmicam akvaryumda etrafınıda kapattım akvaryumun ışık alamasın diye.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Cyano oluşması için bir neden var mı? Kurulumda yapılan bir hata yoksa ışık günde 4-5 saat yak açık kalsın kapatma.

5. hknchn

hknchn

İsim:
    Hakan
    Abim blmiyomki hata nasıl yapayım hazır suyu kayayı aldım koydum ./ ilave bişey yapmadım eksilen suyu tamamlıyom sadece o yani ./ Günlük az bişey yemleme yapıyorum akvaryuma. Sanırım cyano sirkülasyonun olmadığı yerde fotosentez yaparak oluşuyormuş, Sirkülasyonumda iyi bnce kumları taşımayacak kadar ama partekülleri ve yemleri kaldıracak kadar sirkülasyon var kum yüzeyindede su yüzeyindede.

6. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Onun için dedim bende cyano olması için şu an bir neden yok. Diyatom başlangıcı da olabilir ışık süresi dediğim gibi yap. Cyano olduğunu hissedersen ince hortumla dağıtmadan sifonlarsın.

7. hknchn

hknchn

İsim:
    Hakan
    Tamam abim tşkrler

veysel bunu beğendi.
  8. murat parin

murat parin

Yer:
    pendik/istanbul
    İsim:
    murat
    Cyano genelde ışık veya nitrat kaynaklı oluşur.Kurulumda karşılaşabileceğinizi sanmıyorum.Müdahale etmeyin aynen devam.

9. hknchn

hknchn

İsim:
    Hakan
    Tmm Murat bey tşkr ederim artık iyice kendini belli etsin bakalım ne olduğunu tam anlayıp o zaman yapılacak varsa yaparım

10. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Bu kum mercan kırığı mı????

11. hknchn

hknchn

İsim:
    Hakan
    Evet hocam.

12. hknchn

hknchn

İsim:
    Hakan
    Pardon hocam Mercan kumu o, akvaryumcuyla iş yapınca bilmeden mercan kırığı yerine mercan kumu almışım .) tankındaki kumu gösterdi bu kum dedi tamamd edim baktım 5 kilo mercan kumu getirmiş ertesi gün .)

13. tsenol

tsenol

Yer:
    İZMİR
    İsim:
    Tahir Şenol
    Yakın çekimdeki parlak taneler mercan kırığı olmadığını gösteriyordu ondan sordum

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hknchn bunu beğendi.
  14. eltes elektriks

eltes elektriks

Yer:
    Tekirdağ
    İsim:
    Sait ibiş
    Sizin kum refflowers yapımı kum.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 18 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş