1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kumun salınıp yapıp yapmadığını nasıl anlariz

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ZeRo-x7 tarafından 30 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu
    Selamun aleyküm abilerim arkadaşlar. Yeni bir malawi akvaryumu kurucam günlerdir kum arıyorum, bizim burda belediye kaldırım taşı döşerken almıştım ihtiyaç için bayada var. Aslinda aklima gelmemisti çöpe gitcekti kapıda duruyordu. Islanmıs bayadır ordaydi ama kum ince dere kumu gibi pislik filan yok içinde zaten elemiştik kumu.Ben bu kumu akvaryuma koysam salınım yapa rmı bunu bilmiyorum nasıl anlayabilirim ? Gerçekden işimi fazlasıyla görecek işe yarıyacak bana bu konuda yardım ederseniz sevinirim. Forumda baktım ama açık bir sekilde bilgi bulamadim.

Mesaj Düzenleme 19..

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kumun salınıp yapıp yapmadığını nasıl anlarrz

O kum inşaatlarda kullanılan kum dereden çıakrtılıyor 1 gün tuzlu suda bekletip durulayın ve akvaryuma koyun hiç bir sorun olmaz. Ama eleyin öncelikle.

3. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

2-3 gün tuzlu su + Contra mavi ilaçtan dökün 2-3 gün kalsın ne mikrop kalır nede birşey Birde bunu yaptıktan sonra 1-2 gün normal suda bekletin. ;)

4. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz
    İsim:
    Murat Sarıoğlu

Teşekkürler arkadaşlar.Bende dediğin gibi düşünmüstüm. Kum ıslanınca baya bi koyula'şiyor çünki dere kumlarini gördüğümden bilirim. Genede bir kum yüzüne baliklarimiz gitmesin üzülürüm tuzu nekadar koymaliyim? daha önce kuma hiç tuz koymadim böle birşey gerekmedi açikcasi kaya tuzumu koymaliyim.?

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Kaya tuzu varsa iyi olur. Bolca koyun. Yemek tuzu yani iyotlu tuz koyarsanız iyice durulayı. Kaya tuzu koyarsanız çok durulamaya gerek yok.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

2-3 avuç serpin kumun üstüne. ;)

7. ZeRo-x7

ZeRo-x7

Yer:
    İstanbul/ Beykoz