1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

kurtçuklar

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde gökhan tarafından 8 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. gökhan

gökhan

40 litrelik akvaryumumda 8 canlı doğuran balığım var, iç filtre kullanıyorum ve dipte lav kırığı mevcut. bugün akvaryuma yakından balıklarda herhangi bir hastalık varmı diye incelerken kumun içinde cam tarafında kımıldayan kurtçuklar gördüm deli gibi çırpınıyorlar. çok fazla minikler bir adım geriden baksam göremezdim. acaba bunların balıklara bir zararı olurmu? su değişimini satın suyla yeni yapmıştım. suyun içinde kurt yok sadece kumun altında olanları gördüm onlarda cam tarafında sıkışmışlar. çok can sıkıcı ve bana tiksinç geldi. ( foto koyamıyorum makinenin çekeceğini sanmıyorum çok ufaklar)

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Planaria büyük ihtimalle. Bir zararları yoktur. Macrakanta türü gibi balıklara yem olabilirler. Kurtulmak için özel bir çaba göstermeye gerek yok bence. Tüketen balık eklemek ve dip çekimlerini daha iyi yapmak yeterli olur. Genelde protein ağırlıklı yemlemelerde daha çok ortaya çıkıyorlar. Bunların dışında kurtulmak için köklü bir temizlik yani yeniden kurulum yapmak gerekir ama bence buna gerek yok. Çünkü bu tarz canlılar akvaryum şartları çoğalmalarına uygun hale geldiğinde ortaya çıkarlar ve bunun anlamı akvaryuma giren besinleri yani artıklar var demektir ve bir anlamda bu canlıların bu fazlalığı tüketmesi demektir. Kısca doğal kural işler, bir yerde besin varsa o besini tercih eden canlılar var olur.

gökhan bunu beğendi.
  3. mertx07

mertx07

İsim:
    Mert Muslu
    Çözüm olarak çöpçü balığı alabilirsin.

gökhan bunu beğendi.
  4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim: