1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kurulu sısteme 40*40*40 eklemek

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde gbgonenc tarafından 20 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ati blue plus ve aquablue spezial ekleyebilirsin armatüre. Armatüre kaç florasan eklenecek ?

2. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Temel abi armaturun boyu 42 cm genisligi de 10.5 cm ne balast var ne birsey.Sadece kasa ve plastik ayaklar var.Bir tanesine hangi flo dan kac tane kac cm uzunlugunda koyabilirim bilmiyorum.Armaturden iki tane var eger biri yetmez derseniz ikisini de kullanabilirim.Bilmiyorum kafam karisti size armaturun olculerini verdim.Buna uygun bana bir sekilde yardim ederseniz sevinirim.Biraz once de borularin bir kismini cama silikonladim geri kalanini yarin yapicam.Yarin insallah suyu doldurup akinti motorlarini calistiricam ama tuzum yok onu da halletmeliyim.Anliyacaginiz daha eksigim cok var e bir de ogrenci olunca ufacik seyler cok buyuyor maddi acidan altindan kalkamiyorum problem oluyor.
    Saygilar.

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Normalde 3 adet florasan sığar da...42 cm armatüre ne florasanı sığar onu bilmiyorum. Ne ve nasıl bir armatürmüş anlamadım. :bilmem:

Florasan işi yaş Görkberk açıkcası. T4 bağlanır o da ışık olarak bence uygun değil.

4. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Temel abieger 42 cm e uygun T5 varsa kullanilabilir.Eger yoksa uzun ampuller vardi galiba elektrikciye gidip sorusturmak lazim.Olmazsa iki armaturu kullanicam.
    Saygilar

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

42 cm T5 olacağını sanmam. .8. Bazı florasanlar var ortalıkta ama ne kadar uyar bilmem. Aslında keşke o tank sadece ışık yüzünden sakal yosunu bağlasa, büyük olanla birlikte akvaryumlarda nitrat sorunu kalmaz.

6. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Abi nitratim ne zaman olcsem sifir cikiyor.Zaten akvaryumda simdilik cok canli yok o yuzden nitrat problemi yasamiyorum.Benim bu armaturleri en iyi sekilde degerlendirmem lazim ama nasil bilemiyorum iste.
    Saygilar.

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

O armatürü nerden ve ne şekilde aldın bilmiyorum ama bence T5 işini unutsan iyi olur. Farklı bir şekilde değerlendirmen gerek fakat ne kadar verimli olur şüpheli.

8. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç
    Temel abi armaturleri baska forumdan bir abim hediye etti.Zaten akvaryumun genisligi 40 cm oldugundan bu armaturler olmasaydi nasil cozucektim aydinlatma isini? Bu armaturleri kullanmadan nasil cozebilirim bu problemi ?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bence tam akvaryumun uzerine gore olan ve florasan baglamaya uygun olmayan kasaya led aydinlatma ile faydali hale getirebilirsin.

Diy tuzlu su bolumunde guncel son konuyu incele bence ledle ilgili.

10. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Temel abi o zaman elimdeki armatürlere led kullanıyım olmazmı o zaman ?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İşte o zaman süper olur. Hem daha az sarfiyat, daha az ısıtma ve süper aydınlatma. 42 cm T5 aramaktan yani samanlıkta iğne aramaktan kurtulmak lazım. burda:gif

12. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Renk olarak ne yapiyim ? Hazır halde led çubuklar var onlardan bişeyler ayarlıyım.Hazır okulum karaköydeyken karaköyün nimetlerinden faydalanalım.:D

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
  14. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abi,benim kullandığım ledlerden olmazmı ? saat:gif

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Olcay led tecrübemiz yok bildiğin gibi. Olur desek ve ya olmaz desek anlamı yok. Fakat verdiğim linkimizde güzel bir örnek var bence ve yapılacaksa o şekilde yapılmalı. Senin ledler zaten yapılmış dağıtacak değilsin bir şekilde deneyip tecrübe etmek lazım bence.

16. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Temel abi,Olcay abi verdiğiniz linki inceledim.Gerçekten göze hoş geliyor.Ancak fiyat konusunda kafamda soru işaretleri oluştu.Zaten öğrenciyim nefret ettim şu soru işaretlerinden.İnternette bir kaç yere baktım.18'li led aydınlatma 11-15 arası değişiyor.Ben bir armatüre 18 led yapsam yeterli olurmu ? Yoksa iki sıra mı yapmam gerekiyor ?

Saygılar.

17. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Arkadaşlar şu an itibari ile akvaryuma plastik 3'lü çekmeceden yaptığım kuleyi ekledim.En üst çekmece boş ortadakinde elyaf en altta da bioball var.Çekmecelerin altları küçük küçük delindi ki su süzgeç misali aşağı insin ve elyaftan ve bioballdan en yüksek verimi alabileyim.Diğer akvaryumun da boruları silikonlandı tek eksik tuz alıp suyla akvaryuma eklemek.O da önümüzdeki havtaya kaldı maddi açıdan çok problem yaşadım bu hafta.Haftaya umarım yeni akvaryum da sisteme dahil olucak.Resimleri kısmetse eklerim yarın.

Saygılar.

18. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Arkadaşlar merhaba.Gecen gun Teoman abimden onun gazoz şişesinden yaptığı PSyi aldım.Ancak sumpuma sığmadı.Sump 3 bölmeli olduğundan yerleştiremedim.Bu yüzden bir şekilde sumpu bölen camları çıkarmam gerekiyor.Ben maket bışağı ile kenarlardan silikonu keserek çıkarmayı düşünüyorum ama bilmiyorum nasıl olur.Bu arada kule sistemim sorunsuz çalışıyor.Elyaf değişimlerimi periyodik olarak yapıyorum.Yeni akvaryumu da hala ekleyemedim sisteme çünkü gerek PS sorunu gerek maddiyat sorunu canımı çok sıktı.Yeni akvaryumun tuzuyla,kumuyla,kayasıyla baş edebileceğimi sanmıyorum şimdilik.

Saygılar.

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Gökberk maddiyat engeldir muhtemelen ama biraz akıllıca hareket etmek ve sabırlı olmak iyidir. Ana akvaryumda ps yok mu ? Neden bu ilave akvaryuma artı bir ps arayışındasın anlamadım ? saat:gif

20. gbgonenc

gbgonenc

Yer:
    İstanbul Kadıköy
    İsim:
    H.Gökberk Gönenç

Abi ana akvaryumda Biomatricx'in PSsini kullanıyordum.Gerçekten çok sıkıntı çıkarıyordu.Sonra da elime boyunun bir PS motoru elime geçti.Bende motoru Teoaman abiye verdim,o da bana gazoz şişesinden yaptığı PSyi verdi.

Saygılar.

Sayfayı Paylaş