1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kurulum Öncesi Son Düzlük:)

Başlığı 'Deniz Akvaryumları Yeni Başlayanlar' kategorisinde montana tarafından 31 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Yağmur Hanım arkadan dursolu sistemde kaç adet boru var?Şayet 3 adet ise bahsettiğiniz sesi kesmek kolay.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Onu bunu bilmemde içten durso da taban camı deliniyorsa ben ona karşıyım. Lazer kesimle arkadan durso daha güvenilir gibime geliyor.

motie, montana, burak ozu ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  3. Adm

Adm

İsim:
    Admk
    Hobiniz hayırlı olsun ilk başlarda ilginiz akvaryumda olcagı için eşinizden tepkilere hazırlıklı olun ona sevdirirseniz bu işi gerisi kolay :))

murat1084, montana ve burak ozu bunu beğendi.
  4. YMR_AY

YMR_AY

Yer:
    İstanbul

Hakan bey tek boru var ama dümdüz inen bir boru değil. Aslında çokda rahatsız olmuyorum alıştım artık.Hatta gece tamamen sessizlik olunca bir gariplikmi var diye fırlayıp kakltığım oluyor.

20150502_005558.jpg

veysel ve harfuzmani bunu beğendi.
  5. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Teşekkür ederim. Eşimden icazet aldım neyse ki:) Şimdilik ses etmedi, lakin kurulumdan sonra kendisini ihmal ettiğim hissine kapılırsa o zaman kıyamet kopar:)

6. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Taban camımın delinmesinin ne sakıncası olabilir? Tam da içten dursolu tank yaptırmaya niyetlenmiştim, şimdi tekrar kararsız kaldım.

7. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Su ağırlığı tabanda çatlama yapıyor, ben dahil bir çok arkadaş sıkıntı yaşadı, en sağlamı durso sistemi...:)

montana, burak ozu ve Pennywise bunu beğendi.
  8. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Benim hiç dursolu tankım olmadı.

Ama yaptirirsam arkadan dursolu yaptiririm.

9. montana

montana

İsim:
    İbrahim

Hımm anladım Alparslan Bey. İçeriden yaptırmak yerine, dışarıdan durso yaptırmamın daha sağlıklı olacağını öğrenmiş oldum. Teşekkürlerimle..

burak ozu ve MESUT_KERİM bunu beğendi.
  10. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Kesinlikle daha sağlıklı olacaktır.

montana ve burak ozu bunu beğendi.
  11. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Bugün PS'yi deneme amaçlı kurdum ve kova içine su doldurmak suretiyle çalışıp çalışmadığını kontrol ettim. Kılavuza bakarak parçaları birleştirmiş olsam da emin olamadım. Cihazı fişe takar takmaz suyu köpürtmeye başladı:) Fotoğrafları ekte paylaşıyorum. Bir anormallik var ise uyarılarınızı bekliyorum.. Ayrıca ilk ve ikinci fotoğrafta işaretlediğim parçaların ne işe yaradığını anlamadım. Kutudan çıkan hortumlardan birisi boşta kaldı. Onu ne yapacağım?

Ekli Dosyalar:

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Kalın olan hortum tahliye hortumu, bağlı olduğu hazneyi çıkarmadan boşaltılması için.
    İnce yerdeki hortum hava hortumu, kanımca yedek verilmiş...

Motora hava giren yer "susturucu" Motor hava emerken sesiz emesini sağlar...

veysel ve YMR_AY bunu beğendi.
  13. montana

montana

İsim:
    İbrahim

Anladım Alparslan Bey. Teşekkür ederim. Kalın olan hortumun ucundan anladığım kadarıyla kirli köpük akacak(mı). Susturucunun tepesinde hortum giriş yuvası gibi çıkıntı var. Oraya herhangi bir şey takılacak mı?

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Protein skimmerin topladığı atık oradan boşaltılacak.
    Susturucunun üstündeki çıkıntı hava emiş yeri, orayı sakın kapatmayın...:)

YMR_AY ve montana bunu beğendi.
  15. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Malzemeleri tamamladım sayılır. Geriye akvaryumun siparişini vermek kaldı. Bu arada test kiti bakınmaya başladım. Ebay'da API markalı test kiti var, ki bu marka methediliyor genelde. İçerisinde Ph, nitrit, nitrat, amonyak olan set mevcut.

Başka bir setin içinde ise kalsiyum, karbonat ve fosfat var.

Kurulum döneminde bana en gerekli hangi set olabilir? Sanırım içinde PH, nitrit, nitrat ve amonyak olanı olmalı:)

16. burak ozu

burak ozu

Yer:
    Bursa
    İsim:
    burak özügeldi
    Benim fikrim set olarak degil tek tek almanizin daha ekonomik ve saglikli olacagi yonunde.

Ben Salifert kullaniyorum ancak Tropic Marin oneren cok fazla kisi var bir dahakine onu deneyecegim.

Eger civarinizda ilk baslangic icin amonyak ve nitrit tesylerinizi bir kac defa yapabileceginiz akvaryumcu veya hobici varsa Nitrar, Fosfat, PH ve KH yeterli olabilir.

Kalani daha sonra alabilirsiniz ancak ustalar benden daha saglikli bilgi vereceklerdir.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

montana bunu beğendi.
  17. montana

montana

İsim:
    İbrahim
    Teşekkür ederim yanıtınız için.

Yakınımda akvaryumcu var. Ürünleri tek tek almak pahalıya gelir diye komple set almak istedim. Salifert ve Tropic Marin de tavsiye edilen diğer iki marka. Kaliteli olduklarından şüphem yok. Fakat onlarda komple set yok sanırım. Varsa da ben bulamadım:) Api markasına yönelişim biraz da o yüzden oldu.

Bu arada Red Sea'nın şu ürünü nasıldır, tavsiye eder misiniz?

http://urun.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/red-sea-deniz-test-kiti-kampanya-172509489

18. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Ucuzundan ziyade doğru ölçüm ve kolaylık önemli. Bu sebeple test olarak nitrat Tropik marin ilk etapta size yeterli olacaktır. Sonra kh, ca ve mg testlerini edinebilirsiniz. Onları da salifert olarak öneririm.

tahsinokul ve montana bunu beğendi.
  19. montana

montana

İsim:
    İbrahim

Teşekkür ederim yanıtınız için. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

20. montana

montana

İsim:
    İbrahim

Sayfayı Paylaş