1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kurulum Önerileriniz ?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde sqlear tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Arkadaşlar sıfırdan akvaryum yapıcam 65 cm yada 80 cmlik düşünüyorum ve bunda cilket beslicem s.p ve m.p gibi fakat dekor olarak nasıl bişe yapıcam karar veremiyorum ve bu strafordan yapılan arka fonlar nekadar dayanır onlarıda düşünmüyor değilim ama ilk öncelikli kayalar ve taşlarla dekor yapayım diyorum strafor sonra oda belki pek güvenmiyorum...

Tavsiyelerinizi yada fotolarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler...

2. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
  3. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    1 haftadır araştırıyorum genel olarak 65 cm için söylenen 5 s.p 5 m.p zaten aşırı doldurmak istemiyorum daha çok dekora yönelik olacak

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cem bey imkanlar doğrultusunda büyük akvaryum yapmanızda fayda var.Balık sayısı az olsa bile dekora ağırlık vereceksiniz buda tank içindeki su hacmini azaltacak.

5. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    65 cm olarak bahsettiğiniz uzunluksa genişlik ve yükseklik ne olacak? 65 cm uzunluk 30 cm yükseklik 30 da genişlik yaparsanız ancak o akvaryumda canlı doğuran beslersiniz. Sarı prenses için minimum 100 litre bir akvaryuma ihtiyacınız var. Bence araştırdığınız kaynaklar yanlış. 65 cm uzunluğundaki bir akvaryuma 10 tane sarı prensesi kim önerdi size bilmem ama, bence yanlış bi öneri olmuş.

cirol bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Madem bir akvaryum yapilacak bence uzunluk yine 80 cm olsun ama derinligi ve yuksekligi en az 50 cm olmali. Bu kadar bir oynama sanirim sorun yaratmaz yapim asamasinda ama sonrasinda cok ise yarayacaktir.

Erman Pehlivan ve mustafa karaeli bunu beğendi.
  7. sqlear

sqlear

İsim:
    Cem COŞKUN
    Teşekkürler önerileriniz benim herzaman işime yarayacaktır....

Sayfayı Paylaş