1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kurulum İçin Yardım Almalıyım

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde kemal mertkaan tarafından 8 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Arkadaşlar umarım konu doğru yerde açmışımdır. 1 yıldır tatlı su akvaryumum var arkadaşlar ama tuzlu su görkemi beni 1 üst seviye için etkiledi. akvaryum hazır olduğu için delme yapamıyorum zaten çocukta var sump için yan sump yapmayı istiyorum. işte burada yardıma ihtiyacım :D

2 aydır araştırıyorum ama tam oturtamadım kafamda.

Boy:120
    En:45
    Yükseklik:65
    Buna göre kaç bölmeli olmalı ve sump içeride mi yoksa askılı mı kullansam kararda veremedim, ses ve debi için hiç bilgim yok :)

Bu arada akvaryum bu.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 8 Mart 2015
    Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Maşallah akvaryumun dizaynı arka fon ve balıklar çok güzel.
    Akvaryuma yandan iki bölmeli sump yapılır fakat bu akvaryum zannedersem bombeli ve kapaklı tatlı su için yapılmış şık bir akvaryum, bunu böylece elden çıkartıp yerine deniz akvaryumuna uygun ölçülerde ve sistem de bir akvaryum edinmek daha iyi gibi...:)

3. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    ewet aynen dediğiniz gibi ama bunu elden çıkarmak zor gibi geliyo. forumlarda yapanları bi müddet izledimve sanırım kullananlar oldukça yaygın. hem benim içinde ugraş olcak aslında :)

4. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Bununla ilgili @veysel bey bir ürün onermisti. Bir bakarsa yardımı olur muhakkak.

5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bu şekil akvaryumumu yandan iki bölmeli sump kurup kapağı kaldırıp kullanmıştım.
    Levent'in dediği önerimizde hazır taşırma kutusu. Öncelikle bu tankın kenarına uygunluğun bakmak lazım, tahminime göre tankın üst kenarlarındaki çerçeve asılmasına engel olur taşırmanın asılacağı çerçeve bölümünün kesilmesi gerekir.

Ayrıca hazır sistem akvaryumların mobilyasının da sump için düzenlenmesi gerekir, bu şekilde düzenleme yapılmazsa efektif bir sump yapılamaz maalesef.
    670_buyuk_zoom.jpg

Pennywise bunu beğendi.
  6. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Hmm ankadim... 2 imalat yapan firma eve gelip bakacaklar uygunlugna ama 2side olur problem teskil etmez demisti.... Bu kapagin kalkmasi neden bukadar onemeli...! Bilmedigim icin soruyorum. ;)

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 9 Mart 2015
  7. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Deniz akvaryumunda yüzey dalgalanması ile beraber gaz alış verişi önem taşır, üstü kapalı akvaryumlarda bu sekteye uğrar ayrıca kapalı akvaryum aşırı ısınma problemi yaratacağından özellikle yaz aylarında mercan ölümleri ile karşılaşılır. Aydınlatma sistemin tuzlu sudan göreceği zarar da ayrıca bir tartışma konusu olarak karşımıza çıkar.

ka2n bunu beğendi.
  8. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Anladim veysel bey ;) ama bir cok deniz akvaryumu gordum ustu tam kapali genelde ithal olanlarinda acaba ayri bir sistemmi var ki bunlarda

9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Ayrı sistem yok bahsettiğim sıkıntılı durumlar var.

10. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Olur diyorsunuz ama akabinde sikintida olucaktir diyosunz yani... Yahu ben napcam peki ;) akvaryumu satmaktan baska ;) zaten 2 @kvaryum var evde bunud alirsam 3 tane olcak ;)

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Kapak için ayak yada askı apartı yapabilirsiniz. Sump içinde yandan sump başlangıç için iyi, sonrasında da hediye edersiniz farklı bir deniz akvaryumuna geçiş yaptığınızda. Yad ufak bir nano kurun.

12. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    ;);) Yani su durumd sadece kapak problemimiz var sanirim. Bi kac projeye baktim yan sump icin. Ayrilan bolum 30en 45 genislik 65yukseklikten 3 bolum olustura bilir. Biraz dar olur ama yapiliyor. Onden 15 er cm den 2 odacik arkadan ps icinde tek oda 30 cm lik hacimle diye dusundum...?

13. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Üstü kapalı deniz akvaryumu sahibi olarak (Red Sea Max 250) bu sistemin zorluklar saymakla bitmez diyebilirim. Şahsi fikrimi soracak olursanız kapalı sistem ısınma, gaz alışverişi, sump olmayışı, armatür mesafesi sebebiyle önermem.
    Aslında önerim yeni tank almanız olur. Diğerini ne yaparsınız bilemem tabi.

YMR_AY bunu beğendi.
  14. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Ustalarda ayni fikirde bende yeni tank kurmak isterim ama dedigim gibi ya satilicak yada yan sump kullanicam.... Ebadlari zaten buyuk su anki akvaryumun. Eger cevrenizde verdigim ilani ala bilcek kisiler varsa bana cok yardimci olursunuz ;)

15. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Peki buyuk ustalar benim akvaryum sump la felan urasmasam da soyle birsey alsam uyarmi peki? Herseyi icinde full set kafa motoru skimmeri vs...birde forumd bu aleti kullanan arkadas varmi acaba ??????

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 12 Mart 2015
  16. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Kemal Bey, sponsorlarimiz disinda ticari link veremiyoruz malesef. Urunun kendi sitesinden link atarsaniz yardimci olabiliriz.

17. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
  18. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Ewet ayen boyle ;) ne dersiniz isimi gorurmu?

19. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Bin lira bu urune verene kadar neden yeni bir tank yaptirmiyorsunuz?

20. kemal mertkaan

kemal mertkaan

İsim:
    kemal mert
    Elimdekini elden cikartamiyorum astari yuzunde pahaliya geliyo. Zaten bi kac malzemem vardi akvaryum icin ihtiyac falasi 300 tl topladim

Sayfayı Paylaş