1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kurulum Başlıyor

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde Beyaz Moli tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    Bismillahirrahmanirrahim
    Kapasite (litre):30 litre
    Canlılar:3 adet Chormis , 1 çift palyaco 1 adette o siyah olanlardan istiyorum ama olmuyor galiba :( Hermit yengeci , doktor karides , mercanlar hala karar veremedim ne besleyeceğime önerilerinizi bekliyorum...
    Malzemeler:
    1. Akvaryum
    2. Isıtıcı
    3. filtre Dalga ucu olanlardan
    4. 7 kg kaya
    5. 7 kg kum
    6. 1 kg red sea pro tuz galiba
    7. Tuz ölçer
    8. Bakteri Feaderi
    9. Evde arıtma cihazı var ondan koyucam suyu
    10. Aydınlatma led
    11. Prodibio bakteri kültürü ( varsa daha iyisi öneri belerim akvaryumun hazırlanma süresini kısaltacak bir şeyler istiyorum )
    12. Ekleme yapacağım siz eksikliklerimi söylerseniz sevinirim

Kullanılan Yemler:
    Sera MarineGranulat 100 Ml

Kullanılan İlaçlar ve/veya Katkılar:
    yok

Merhaba arkadaşlar yavaş yavaş kurmaya başlıyorum akvaryumu , Eklemek istediğiniz ve kuruma katkıda bulumak isterseniz sevinirim :D ( hediye vs )

veysel bunu beğendi.
  2. inifnity

inifnity

İsim:
    ismail işçi
    Hayırlı olsun kurulum kararın. Hangileri ver su anda mevcut elinde veya filtrasyon nasıl düşünüyorsun ona göre yardımcı olunabilir. Sump veya askı skimmer mı olacak mesela?

Beyaz Moli bunu beğendi.
  3. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Metehan hayırlı olsun, önceki konuda konuştuğumuz gibi yarı başka tanktan alacağın su yarı yeni su olsun. Kayaları kumunu yerleştirip suyu doldur ve sistem çalışsın. Aydınlatmanı tak sonra bir fotoğraf ekle bakalım nasıl eksikler olanlar neler diye. Ps yazmamışsın düzenli su değişimi ile gidilecek sanırım. Artıları ve eksileri fotoğraftan sonra konuşmak daha iyi olur.

Beyaz Moli ve Kızıldeniz Akvaryum bunu beğendi.
  4. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Metehan kurulum niyetin hayırlı olsun.
    Ama acele etme derim çünkü 30 litre bir nano da canlı beslemek bayağı zor biraz daha konuları oku tecrübe kazan derim, yardım konusunda elimizden geldiğince bir şeyler olur...:)

Beyaz Moli bunu beğendi.
  5. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    Aralığın 25 1 sene oluyor yaklaşık bir senedir bazı şeyleri okuyorum deniz akvaryumunu kurma kararım 2 sene oldu ancak zamanlar bütçem yoktu artık yeterli miktarda bütçemin olduğunu düşünüyorum. Öncelikle sump suz olacak sump yapacak iznim olsa 30 litre bir tankım olmaz yerine daha büyük bir tank alırdım 30 litre yapmamın nedeni annem ben bu akvaryumu zor şer aldım eve istemiyorlardı fare ve köpek almakla tehtit ettim ve akvaryumu aldım. eve geldiğimde annem çok büyük olmuş dedi sonra moli balıklarımı aldığımda gizliden gizliden oturup izlediğini farkettim oda çok sevdi akvaryumu daha sonra bir gün çamaşır sulu bezi akvaryuma düşürdü yanlışlıkla tüm balıklar sizlere ömür hep beraber o günü hüzün günü ilan ettik baya bir üzüldük sonra ciklet vs geldim deniz akvaryumuna :D D: :D :D baya konuyu dağıttım / ps gelince onu çok sessiz bir şey alı cam çünkü benim odamda olacak uykuma düşkün biriyim bir keresinde saat yüzünden uyuyamamıştım saati gecenin bir vakti camdan aşağı attım o derece yani :D :D Bakteri kültürü ve aşılama su arasında kafam baya bir karıştı :D

veysel bunu beğendi.
  6. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    Onu en son alıcam , her şey için çok saol sen olmasan bu kadar ilerleyemezdim...

İlk Fotoğraflar

Isıtıcı

Akvaryum

Bakteri kültürü
    (önerilerinizi bekliyorum )

Tuz ölçer

Tuz

Kum

canlı kaya

Arıtma cihazım

Dalga Motorum

Resun waver 2000

pr_01_5780_max.jpg

Malzemeleri görmenizi istedim hata veya değişmesi gereken varsa söyleyin önerilerinizi bekliyorum , protein skımeri en son alınacak

veysel bunu beğendi.
  7. Beyaz Moli

Beyaz Moli

İsim:
    Metehan Coşkun
    Galatasaraylı olduğum çok mu belli oldu

veysel bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş