1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kuyruk Çürümesi Kesin Çözüm Hastalığı Yüzde 80 Tedavi Ediyor

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde mehmetali tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. mehmetali

mehmetali

İsim:
    mehmet ali yıldırım
    Merhaba sevgili arkadaşlar ,dün balığımın bir tanesinin kuyruk çürümesi hastalığına yakalandığını yazmıştım,hastalığı 12 saat içerisinde tedavi etmeyi başardım,(her ne kadar benim için uykusuz bir geceye mal olsa da) benim balığımda kuyrukta alt ve üst yüzgeçte çürümeler söz konusuydu, birkaç günlüğüne yurt dışına gitmiştim geldiğimde hastalık başlamıştı. Bu yüzden başlarken herhangi bir kızarıklık ve beyaz görmedim. Hastalığın ana tedavisi kaya tuzu bazı marketlerde turşu tuzu olarak ta geçiyor aynı şey. Bir su bardağını akvaryumdan aldığım su ile doldurdum ve 2 tatlı kaşığı kaya tuzu eritip akvaryuma döktüm 1 saat kadar motoru çalıştırmadım, bir saatin sonunda hava motorunu tekrar çalıştırmaya başladım, daha sonra azoo antı-ectoparates tabs attım tablet bir ilaç bu rengi sarı suda yavaş yavaş eriyor bütün suya rengini veren bir ilaç ilaç attıktan sonra yaklaşık 2 saat motoru kapadım bu arada balığın biraz keyiflenmesi için akşam bezelye haşlayıp verdim bezelyeyi çok seviyorlar çünkü ,akşam yatmadan önce yine aynı şekilde kaya tuzunu döktüm yatmadan önce akvaryumun ışıgını açık bıraktım, beli aralıkla balığı kontrol ettim sabah uyandığımda çok daha canlı ve çürümenin bir kısmı durmuştu bu 2 gün içinde kaya tuzunu uygulamıycam ama ilaca devam edeceğim, son gün su değişikligi yapmayı düşünüyorum . Bu arada balığım japon balığı eğer bu tarz bir haslığa yakalanan balığınız var ise umarım yazdıklarım yol gösterici olmuştur, hepinize sağlıklı balıklar dilerim.

Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş