1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kuyruk erimesi gibi ama değil

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 1 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Garip olaylar hep beni buluyor.Balığımda kuyruk erimesi vardı diye biliyordum.Geçen gün internette gezinirken kuyruk erimesi olan bazı balıkların fotoğraflarını gördüm.Birde benim bettaya baktım benimki böyle değil.Benimkinde kuyrukda hiç kopma yok.Parçalanma yok.Sadece rengi şeffaflaşıyor.Ama ilerleme yok.Hep böyle kuyruğu.Kuyruğu kopmuştu.O kuyrukda yeniden çıkmaya başladı biraz uzadı sonra o kuyruğuda geçti bu hastalık ucu şeffaflaştı.Öyle kaldı.Kuyruk uzamaya devam ediyor ama.Çok garip ya huh:
    Bu fotoğraf balığın eski hali ama eskidende vardı.Pek belli olmuyor ama dikkatli bakarsanız fark edersiniz.

2. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Valla dikkatli de baktım pek fazla bişey göremedim Özcan abi. Sen bu balığı ne ile besliyorsun acaba ? Belki de gerekli vitamin , protein vs. vs. yeterince alamadığından kaynaklanan bir problem olabilir diye düşünüyorum.

3. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Bundan günde iki defa veriyorum birer tane.
    Bundan 3 günde bir mercimek kadar veriyorum.

Resim biraz geç açılıyor sanırım.

4. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Yanlışsam üstadlar düzeltsinler ama benim betta beslediğim zamanlarda o uçta ki şeffaflaşmalar kuyruk kendini yenilediğinde ve uzadığı zamanlarda oluyordu.. Balığınızın maşşalahı var kesinlikle.. naz:

5. taygun

taygun Guest

Al benden de o kadar. Görülemediği kadarıyla :D balığınızda birşey yok. Hem bakın Volkan da sorun yok diyor. Eğer sorun varsa da beslenmesindendir. Günde bir tane bits parçası bana çok az geldi. Ben olsam eğer saatleriniz uygun olduğu takdirde gündüzleri 12 saatte dört kere beslerdim. Ben kendi balıklarıma o şekilde yapıyorum. Ama her öğününde çok çok az olduğunu belirtmek isterim.

6. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Kurt kurusu ve tubifexlede besleyebilirsiniz. Ama şuna emin olun ki betta'nızın birşeyi yok içiniz rahat olsun.Tetra'nın poşetli yemide harika bir yemdir.Oda uzun zaman gider.. Tetra bits'ler betta'lara uygun mu bilemeyeceğim.O yem bana Tetra diskus bits gibi geldi.. Betta'nız afiyetle götürüyorsa da sorun yok oda ayrı konu kıvır:gif

7. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

O fotoğraf eski fotoğraf kuyruğunun yarısı koptu.Bu fotoğraf yeni işaretlediğim bölge koptu.

Yemlemeyi az mı yapıyorum sizce sabah 1 tane kırmızı yemden akşam da kırmızı yemden bir tane 3 günde bir de o sarı paketteki şeyden mercimek kadar veriyorum.

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Bir de arkadaşlar o paketteki yemler açıldıktan sonra kaç gün içinde tüketilmelidir.Bilen arkadaşlarımız varsa yardımlarını bekliyorum. saygılar:gif

9. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Allah Allah nasıl kopar kendi kendine inanın anlayamadım aha:gif Takıp yırtılcak biryerde yok gördüğüm kadarıyla huh: Tetra'nın poşette ki sterilize edilmiş yemini ben ağzını sıkı sıkı kapatıp buzdolabında neredeyse 1 hafta saklıyordum zaten sonrada bitiyordu.. Bu süre zarfında bir zararını görmedim..

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Stresten koptu diye düşünyorum.Kopmadan önce ben akvaryumun içindeki herşeyi çıkardım taşları bitkileri bir tek tabandaki taşlar kaldı.Balıkları çıkarmıyım dedim.Bitkileri yeniden diktim biraz daha kum aldıydım onuda üstüne ekledim.Hayvan tabi stresse girdi.Ben banyo yaptıktan sonra bir baktım akvaryumun dibinde siyahla kırmızı arası bişey yatıyor.Bettaya bir baktım kuyruk yok.Ama nasıl çöktüğümü bir Allah biliyor.Hadi selametle.Verdiğin bilgiler içinde teşekkürler. saygılar:gif

11. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

İlginç. Stresten kuyruk kopuyor mu yaa ? aha:gif

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan

Belki stresden belkiden başka bişeyden koptu.Bilmiyorum.Ama tahminen stresten koptu diyebiliriz.Gariplikler beni bulur zaten.

13. murattgur

murattgur

İsim:
    murat gür

Sayfayı Paylaş