1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Kuyruk Erimesimi

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde someye tarafından 23 Şubat 2013 başlatılmıştır.

1. someye

someye

Japon balıkları kuyruk erimesi şüphesi var bende. Turuncu balığın kuyruk birleşiminde var bir sorun?

IMG_1444.JPG

IMG_1452.JPG

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sümeyye bunlar birbirinin kuyruğunu koparmış, tırtıklamış olmasın? Sen yine de diğer konudaki önerileri uygularsan iyi olur. Ayrıca akvaryumundan bilgiler vermen de iyi olur.

3. Sümeyye bu hastalık kuyruk uçlarından başlayıp gövdeye kadar çıkarsa ölüm kaçınılmazdır.Balıkların vucudunu kaplayan kaygansı koruyucu bir tabaka vardır.Bu tabaka suda bulunan mantar ve hastalığa sebebiyet verecek bakterileri uzak tutar.Balık dış ve iç etkenler maruz kalırsa (strese girerse) bu kalkan zayıf düşüp her türlü hastalığa karşı savunmasız kalıyor.Balıkların arasında kovalamaca varmı varsa büyük bir ihtimalle bu sebeptendir.Sera baktopur ve bir miktarda kaya tuzu ekleyerek tedaviye başlamanı tavsiye ederim.:)

4. tamerkokcu

tamerkokcu

Yer:
    İZMİR/ciğli
    İsim:
    tamerk okcu
    Öncelikle gecmiş oldun diyorum.Domurcuk gül kardesimin söylediklerine kısmen katılıyorum.Ancak bunca zamandır tanklarımda hastalıgı ne türden olursa olsun asla tuz kullanmadım.Tatlısu da yasayan cogalan canlıların hastalanınca denize dökülen deltalara göç ettiğini hiç duymadım.Daha doğrusu tuzdan hiçbir zaman yarar saglayamadım.Lakin Domurcukgül kardesimin de söylediği gibi sera bactopur ile ısının 30ile 31 derece aralıgında bi tedavi yarar saglıcaktır.Eger işlemi baska bi tankta akvaryum suyundan ilave ederek yapabilirseniz daha iyi olur.İnsallah balıklarınızı eski saglıgına kavusturursunuz.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Ya Temel abimin dediği gibi Birbirinin kuyruklarını tırtıklamışlar yada Çeşme suyundan değişim yapıyorsanız suda bozukluk olabilir.

6. someye

someye

Son zamanlarda vatozum balıkların peşinden çok dolaşmaya başladı. Kuyruklarına falan saldırıyordu. Onun yüzündense ilaç kullanmama gerek yok mu? Isırıksa kendileri iyileşir mi?

7. DALGIÇ

DALGIÇ

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Koray akpınar
    Balıklarınızda bakteriyel enfeksiyon var, kızarıklıktan anlayabilirsiniz.Uğur beyin önerdiği tedavi şekli doğrudur, tatlı su balıklarında tuzu bende kullanmıyorum fakat bazı bölgelerden gelen japon balıkları neredeyse tuzlu su denecek kadar yüksek tuzlulukta ithal ediliyorlar. Tuz kullanmanızıda tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş