1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

lütfen acil yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

 1. ekotim

  ekotim

  Mesajlar:
  69
  İsim:
  ahmet öztürk
  Arkadaşlar burdaki tecrübeli abiler sayesinde yapay çimlerin sakıncalı oldugunu ögrendim ve yerinden çıkardım.Fakat ne gördüm.10'dan fazla yavru hemen onları eski küçük akvaryumuma aldım.Şimdi ne yapmalıyım ilk defa balığım yavruladı? Lütfen yardım edin.
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.767
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  lütfen acil yardım

  Hayırlı olsun. Yapmanız gereken yavruları ana akvaryumun suyu ile doldurulmuş ayrı bir hazneye veya akvaryuma almaktır ve sanırım ayırmışsınız. Bu akvaryuma pipo filtre bağlayabilirsiniz. Yavru yemleri kullanabilir veya elinizdeki yemi iyice ufalıyarak yavruları besleyebilirsiniz. Yavru akvaryumuna az az ve sık su değişimi yapın yeter.

  Başarılar... burda:gif
   
 3. Muzikopat

  Muzikopat

  Mesajlar:
  2.629
  İsim:
  Hüseyin ÇELİK
  lütfen acil yardım

  Temel hocam gerekenleri söylemiş. Ancak yavrular renklenene kadar sıkça su değişimi yapmanızı tavsiye etmem. Az miktarda olsa bile su değişimi yapmadan yavrucukların azıcık renklenmesini bekleyin. Zira canlıdoğuran yavruları su değişimlerinden oldukça fazla etkilenen canlılar. Ben onlarca yavru kaybettim su değişimleri yüzünden. İlk bir hafta hiç filtre bağlamasanız dahi bişey olmaz. Ama varsa elinizde küçük bir pipo çok güzel olur.

  Yavrucukalarınız hayırlı uğurlu olsun. Sağlıcakla büyürler inşallah.
   
 4. reis

  reis

  Mesajlar:
  6.008
  İsim:
  Olcay Aksu
  lütfen acil yardım

  Hüseyin,yeni doğan yada gelişmekte olan yavrular için sık su değişimi,onlar için bir nevi anne sütü faydasında diyebiliriz. ;) Ama Temel hocanın da dediği gibi az az ve sık su değişimi. :uyari:


  Bir yavrunun renklenmesini beklemek,en iyi ihtimalle 1-2 ay demektir. Ve bu süreç yavruların en fazla gelişim çağı olduğu süreçtir.Bu süreç insanların ilk on senesine tekabül eder aşağı yukarı.Yani gelişim çağının en zirvede olduğu süreçtir. ;)


  Senin su değişimi yüzünden yavru kaybetmenin nedeni,sık sık ama çok miktarda su değişimi yapmak yüzünden olabilirmi sence ? ;)
   
 5. ft25

  ft25

  Mesajlar:
  323
  İsim:
  Furkan TEMEL
  lütfen acil yardım

  Temel abi çok haklı.Birde pipo filtre yerine midyede kullanabilirsin.Seçim sana kalmış.
   

Sayfayı Paylaş