1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

lütfen acil yardım

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ekotim tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ekotim

ekotim

İsim:
    ahmet öztürk
    Arkadaşlar burdaki tecrübeli abiler sayesinde yapay çimlerin sakıncalı oldugunu ögrendim ve yerinden çıkardım.Fakat ne gördüm.10'dan fazla yavru hemen onları eski küçük akvaryumuma aldım.Şimdi ne yapmalıyım ilk defa balığım yavruladı? Lütfen yardım edin.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    lütfen acil yardım

Hayırlı olsun. Yapmanız gereken yavruları ana akvaryumun suyu ile doldurulmuş ayrı bir hazneye veya akvaryuma almaktır ve sanırım ayırmışsınız. Bu akvaryuma pipo filtre bağlayabilirsiniz. Yavru yemleri kullanabilir veya elinizdeki yemi iyice ufalıyarak yavruları besleyebilirsiniz. Yavru akvaryumuna az az ve sık su değişimi yapın yeter.

Başarılar... burda:gif

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    lütfen acil yardım

Temel hocam gerekenleri söylemiş. Ancak yavrular renklenene kadar sıkça su değişimi yapmanızı tavsiye etmem. Az miktarda olsa bile su değişimi yapmadan yavrucukların azıcık renklenmesini bekleyin. Zira canlıdoğuran yavruları su değişimlerinden oldukça fazla etkilenen canlılar. Ben onlarca yavru kaybettim su değişimleri yüzünden. İlk bir hafta hiç filtre bağlamasanız dahi bişey olmaz. Ama varsa elinizde küçük bir pipo çok güzel olur.

Yavrucukalarınız hayırlı uğurlu olsun. Sağlıcakla büyürler inşallah.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    lütfen acil yardım

Hüseyin,yeni doğan yada gelişmekte olan yavrular için sık su değişimi,onlar için bir nevi anne sütü faydasında diyebiliriz. ;) Ama Temel hocanın da dediği gibi az az ve sık su değişimi. :uyari:

Bir yavrunun renklenmesini beklemek,en iyi ihtimalle 1-2 ay demektir. Ve bu süreç yavruların en fazla gelişim çağı olduğu süreçtir.Bu süreç insanların ilk on senesine tekabül eder aşağı yukarı.Yani gelişim çağının en zirvede olduğu süreçtir. ;)

Senin su değişimi yüzünden yavru kaybetmenin nedeni,sık sık ama çok miktarda su değişimi yapmak yüzünden olabilirmi sence ? ;)

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    lütfen acil yardım

Temel abi çok haklı.Birde pipo filtre yerine midyede kullanabilirsin.Seçim sana kalmış.

Sayfayı Paylaş