1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lütfen!! Balığım öle bilir !!!

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ulasbilir tarafından 5 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Beslediğim 4 lepistesimden en küçük hamile lepistes bugün(akşamlar,şimdi) hareket etmemeye başladı,öldü zannettim cama vurdum hiç birşey olmadı ölü gibiydi hafif akıntı oldumu yana yatıyordu öldü zannettim sonra birden ( aniden) sağ sol yaptı canlandı, sanki pireli köpek gibi başını hızlıca salladı bir iki sirkelendi,hemen etrafta tur attı sonrada yapay bitkinin 2 yaprağı arasına( V şeklinde oda arasına girdi) gitti orda duruyor,yem attım hareket etmedi,yüzgeçlerinden biri havada biri yerde duruyor,sanki dan edecekmiş gibi biri havada biri yerde neden böyle yapıyor.

Son zamanlarda 3 gün önce %20 su değişimi yaptım, 2 gün öncede sabah babam yem atmış,sonra bende attım,akşamıda yine babam atmış,sonraki günde sabah az, akşam az attım,bugünde eskisi gibi yemledim sabah iştahlıydı,şimdi ise neden böyle lütfen acil cevap yazın... (Diğer balıklarım gayet iyi)

2. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Yüzgecinde sorun var bence balığım kesin ölecek az önce yan yatmıştı sonrada,iç filtreye doğru gitti suda ona çarpınca takla açarak savurdu sanki ayakta durur gibi kuyruğunun üstünde ve sonrada kafasını çok kötü çarptı,sonra bir daha aynı yere gidiyordu intihar etmek ister gibi bende hemen fişi çektim galiba ölecek napmamı önerirsiniz...

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Keşke bu konu hakkında birşey bilsem. :( Muhtamelen ölecek üzgünüm. Su değerlerinden, halsizlikten hasta olmuş olabilir. Yada stresden hasta olmuş olabilir. Bilmiyorum...

4. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Galiba hırpalandı çünkü benim dişinin bir tanesi bunu habire kovalıyor ve kuyruğunu koparır gibi oluyor,şimdide yüzgecinin birinde kıprama yok diğeriyle hareket ediyor ve düştüğünde hep hareket eden yüzgecinin üstüne düşüyor diğeriyse havada sudan çıkan ölü balıklar gibi.Zar zor hareket ediyor yüzeye çıkmaya çalışıyor sonra yeniden düşüyor ve yere çarpıyor diğer balıklar gayet iyi su değerlerinden zannetmiyorum şimdi ben bu balığı acısız yönden nasıl öldürebilirim...Veya uyutma yöntemi var mı?Biliyorum canice ama suda çırpınınca ve sonra kafasını çarpınca içim acıyor.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Diğer balıklar gayet iyi demişsin ve bu yüzden balığa ne olduğu hakkında yapılan yorumlar yanıltıcı olur. Akvaryumuma bu durumda müdahale etmen de doğru olmaz. Balığın yaşlı olabilir veya ani bir rahatsızlık olabilir tam sebeb yazmak zordur. İnşallah kurtulur. Zaten su değişimi de yapmışsın bence müdahale etme akvaryuma.

6. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Etmedim ama sabaha öldü balık daha çok küçüktü erken hamile kalmış zavallı ölüncede yüzgeçlerinden biri inanılmaz derecede açılmış,morarmıştı hralde diğer balıklar küçük diye habire kovaladı ondan heralde yinede yardımlarınız için sağolun ;(

7. bozüyük

bozüyük

İsim:
    Mustafa Mert TUĞRUL
    Başın sağolsun Ulaş .. İnşaallah başınıza tekrar böyle bişey gelmez.

8. ulasbilir

ulasbilir

İsim:
    ulas bilir
    Geldi malesef,erkekte öldü bugün sabah dün hiçbirşeyi yoktu yemek yiyordu ve şimdi ölü buldum.Son zamanlarda dişileri kovalamıyordu,şimdi ise en dayanıksızları öldü :( Acaba bir aralar fazla yemleme yaptım ondan olabilir mi ilk mesajımdada belirtmiştim.Şimdi 2 dşim kaldı,onlar şimdi gayet iyiyler,2 side hamile biri 10 gün önce doğum yaptı.Diğerleride ölür mü neden böyle birşey oldu öldüklerinde en belitgin özellik ilk ölen dişim,kuyruğu açık yeşil simli gibiydi ölünce simsiyah oldu,2. ölen erkeğin kuyruğu turuncuydu gri oldu.Diğer balıklarımıda kaybetmek istemiyorum 1 tanesi her an doğurabilir.

9. KoLoNy

KoLoNy

İsim:
    Emirhan Karaman
    Herhalde fazla yemleme yaptın. Biliyorsun balıklar anlamaz doyup doymadığını şişmiş miydi ? 2.ölen balığın bulduğunda derisinde falan çatlama varsa ondan olabilir tam birşey söyleyemem.

Sayfayı Paylaş