1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lütfen birer el atalım

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde meb-35 tarafından 31 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

1. meb-35

meb-35

İsim:
    mehmet erkan
    Boyut (cm):125*50*60

Kapasite (litre):350

Canlılar:5 frontosa 2 sp 2 makrakanta 3 melek 1 diskus 2 normal 3 cüce vatos 2 senegal bişiri 2 mavi imparator 2 yaşıyan kaya 2 caliko 2 sarı kuyruk 2 demasoni ve 17 sarı pr yavrusu 1.5 cm ve 30 cüce vatos yavrusu değişik boylarda ( vatoslar ufak akvaryumda )

Benim sizden istediyim başladıgım bu işin güzel bir şekilde sonuçlanması. Resimlerde görülen akvaryum ve yazdığım balıklar var elimde. Akvaryumunun kapak sıkıntısı var. İzmirde tamamen kapatabilicek kapak yapan bir yer varsa beni bilgilendirmenizi rica ediyorum. Arkafon sipariş verdim gelicek inşallah. Okyanus mavisi. Acemi oldugum için yardıma ihtiyacım var. Daha önce balık besliyen arkadaşların ellerinde kalan farklı türdeki balıkları şuan karar vermedim için tutuyorum. Hadi sizde bir el atında biterelim şu işi. Saygılar selamlar herkese.

Hizliupload.com
    http://www.hizliupload.com
    /img/92992494080060148668.jpg

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com

Hizliupload.com
    Hizliupload.com

http://www.izlesene.com/video/100-0566-mov/3518625

2. Heliak

Heliak

İsim:
    Anıl
    Cevap: Lütfen birer el atalım

Merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun. Fakat beslediğiniz türler çok uyumsuz. Gerekli bilgileri ciklet türü bakan üstadlarımız vericektir.
    Sizden ricam resimlerinizi http://ap-depo.com/index.php yüklemeniz ve şuanki resimlerle değiştirmeniz. Sanırım benden kaynaklı bir problem var ilk resimizden başka göremiyorum.

3. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Akvaryum dekor olarak güzel ama canlılar olarak karman çorman.Bence tek bir göl balığına yönelin yada tek bir cinse. Diskus garibim benim ne işim var burda der gibi bakıyor.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Mehmet bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Akvaryumunuz dekor olarak benimde hoşuma gitti.Arka fon ve kapak ta geldimmi dahada güzel olacak eminimm.Balıkların ise sağlıklı görünüyorlar Maaşallah. Ama uzun süre sağlıklı kalamayacaklarınıda anlamak zor değil.Çünkü 350 litre için canlı yükünüz oldukça fazla ve türleriniz uyumsuz.Canlı yükünüzü biraz azltıp uyumsuz türleri ayırırsanız daha sağlıklı bir akvaryum sahibi olursunuz.

5. meb-35

meb-35

İsim:
    mehmet erkan

Herkese teşekürler kapak olayında bana yardımcı olacak birini bulursam hemen yaptırıcam ama oturana kadar idare edicez bir iki hafta kadar aklımda senegal bişiriler frontosa ve demasoniler kalıcak diye karar verdim gibi.

6. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Mehmet bey türler çok uyumsuz ve fazla, akvaryum dekorunu değiştirmeniz gerekiyor açıkçası benim göz zevkimi fotoğrafta bile bozdu tek tip kaya türüne ve en fazla balıklarınız 2 çeşit olacak şekilde düzenlerseniz inanın daha çok zevk alırsınız. Pilastik bitkilere nedense kanımdanmıdır, canımdanmıdır inanılmaz karşıyım hortum temizlemenin zamanı gelmiş bayağı yosunlanmış arkaya fon koymanızda fayda var kapak sorunu olduğunu yazmışsınız sert strafor yalıtım malzemesinden rahatlıkla kapağı yapabilirsiniz ışıklandırma size kalmış maliyetini bayağı düşürmüş olursunuz iyi balıklar diliyorum...

7. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Mehmet Bey; Akvaryum güzel ama üstadlarında dediği gibi naclı türleri uyumsuz. Kapak konusuna gelince çok yüksek olmayacak bir maliyetle kapak yaptırabilrisiniz. Tanıdığınız marangoz varsa halledilebilir. Hemde gayet hoş bir şekilde alttaki dolaba uygun bir renkte yapılır. Bir çizim hazırladım sizin için. Aslında yapımının zor olmadığını düşünüyorum ince olmasıda akvaryuma ayrı bır zariflik katıyor. Yanlış görmediysem buhar sürgü camları yok tankın. ( Varsa Düzeltin ). Bu tasarımda buhar sürgü camada gerek kalmıyor.

Çizimde açık mavi olan kısım Floresanları kapatan bir cam veya plastik kaplama. tasarım ince olduğu için ise akvaryumu tamamen kapatıp camlara bastığı için buharsürgü camı görevide görüyor ayrıca ışıklandırmayada koruma sağlıyor.

Umarım işinizi görür.

Saygılarımla

Ekli Dosyalar:

8. grafikdelisi

grafikdelisi

İsim:
    Serdar KOÇER

Bekir ellerine sağlık kardeşim iyi bir çalışma olmuş kendi adıma teşekkür ediyorum...

9. meb-35

meb-35

İsim:
    mehmet erkan

Kapak çok hoş duruyor hemen bugün yaptırmaya başlıyorum sağolun.

10. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Ben teşekkür ederim sadece yardımcı olmaya çalıştım doğru hizmet edebildiysem ne mutlu.

11. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Mehmet abi türler çok uyumsuz ve fazla, akvaryum dekorunu değiştirmeniz gerekiyor ama balıklar gayet sağlıklı gözüküyor.

12. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Mrb Mehmet bey ;

Arkadaş'ların dediği gibi türler uyumsuz ve çok fazla balık var.Tek tür daha sağlıklı olur belki şuan sorun görünmüyor olabilir ama üzelerek söyleyeceğim kısa zamanda balıklarda ölümler başlayabilir.Özellikle senegal beşiri iyi bir avcıdır,geceleri avlanır ve kendinden küçük balıklara açıması yoktur.Resimde akvaryum üzeri açık buda senegal beşirinin akvaryum dışına atlaması için hazır ortam demek.

meb-35 bunu beğendi.
  13. meb-35

meb-35

İsim:
    mehmet erkan
  14. balıkadam

balıkadam

İsim:
    sonerbasara

Dekoru azaltmanı tavsiye ederim karısık olmuş çok fazla kaya suyun hacminin düşmesine de neden olur. Bekirin hazırlamış olduğu kapağıda iki parca yaparsan yemleme konusunda daha rahat edersin.Ahsap olacağı için cok fazla ağırlık olacaktır menteşeleri takacağınız kuşaklar bu ağırlığı tasımaya bilir (kuşak kullanmayacaksanız problem yok) oyüzden iki parça olmasında fayda var.

Sayfayı Paylaş