1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lütfen yardım edin evde kıyamet kopuyor.

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde LostRua tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    :D :F Arkadaşlar başlık için kusura bakmayın. Ben kendime hep bir işi beceremezsin diye sinir olurdum. Bu fermante co2 konusunda. Bugün bir daha yaptım şu anda sayamıyorum saniyede 15 kabarcık rahat. Ama ben biraz kıstım saniyede 1 kabarcık versin diyorum ama şişe üst taraftan beyazlamaya başladı : ) Ne yapmamı önerirsiniz. Bu gece davulcu yerine patlama sesi ile uyanmayalım. :D

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Kısmaaaaaaaaaa....... Vanayı aç, hortumuda akvaryumdan çıkar. Yarına kadar azalma olursa takarsın. Yoksa İçerisindeki suyun % 30 unu dışarı dök yerine akvaryumdan çektiğin suyla doldur dengelenir.

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Sakın kısma Doğuş patlatırsın şişeyi, şişe patlarsa varya, akvaryumun ile kapı dışarı atarlar sonra seni.:F

Gece tanka Co2 vermen çok yanlış zaten, dışarı balkona filan çıkart şişeyi sabah takarsın akvaryuma, güneş almayacak bir yer olsun balkonda.

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Hocam vallahi sabaha kadar ayaktayım. : D Ama işte o kadar co2 var çözemiyoruz neyse hocam bakalım ne olacak arada tahliye ediyorum gazı. Ama umarım atılmayız :D

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bende onu yazmayı unuttum gece gece co2 nini ne işşi var akvaryumda ? :) Patlarsa acayip kötü kokuyor haberin olsun doğuş abi allah korusun patlatmadım ama yere döktüm iğrenç kokuyor. Patladığını düşünemiyorum. Tüm oda eminimki meya ve şeker kokucak... En azından bir kaç günde bu koku gitmeyecek eminim.... İstersen dene :F :F :F

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Co2'yi gece akvaryuma veririsen, bitkilere faydadan çok balıklara çok zarar verecektir, bildiğin gibi gece bitkiler O2 alır, Co2 üretir. Suda yeterli derecede O2 olmaz geceleri.

7. cakcagan

cakcagan

İsim:
    Yusuf Davaz
    Arkadaşlar bu Co2'yi ne amaç ile kullanıyorsunuz???

8. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Murat hocam akvaryumda çözünmüyor zaten. Benimki otomatik sistem iç filtreli. Eskiden vortex vardı ama artık yok. Işıklar ile çalışır ışıklar ile kapanır. Zaten reaktör bozuk oluncada iç filtrenin hava bölümüyle veriyorduk çözülse ne kadar çözülür ki.

9. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Co2, bitkili tanklarda besin kaynağı olarak kullanılıyor.

10. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Yani hocam akvaryumdan koskoca bir kabarcık arada bir tahliye ediyor o kadar ama ışıklar başlayınca o çözmeye başlıyor. Ama vortex sistem gelince sanırsam iç filtreye takmak zorunda olacağım bu sistemin devamı için ama bakalım birşeyler düşüneceğiz artık hocam. Ama umarım herşey yine aynı otomatik kalır. Bir gübre ve su değişimi bende diğerleri kendi kendine gidiyor maşallah.

murer bunu beğendi.
  11. OLODesign

OLODesign

İsim:
    Ömer
    Murat bey balkona koy demişsiniz şişeyi ama sabah sıcaklığınıda almasında sakınca yokmu?

12. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Arkadaşlar şöyle bir sistem düşündüm ilerde reaktörü dış filtreye takarsam onu kapatamam gecede gündüzde co2 versin. Ama ben sudaki oksijen ve kabarcık oranını arttırısam sorun kalmayacaktır. Yani co2 ve hava tepkimeye girmez. Yani hava motoru ile hava versem sadece co2 de tutup alacaktır sudaki co2 değeri düşecektir. Bir hava motoru bir adet T vede 2 adet hava taşı kullacanağım. Sürekli co2 verirken ışıklar kapanınca hava vermeye başlayacak ve sudaki co2 gidecek. Bu sistem sizce yapmaya değer mi ? Yoksa hergün dış filtreye reaktörü takıyım mı ?Yada hergün fermante şişeyimi taşıyım.

13. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Balkona çıkartmadaki sebep, evin içinde tutar ise Co2'yi, odada koku yapacaktır. Özellik ilede belirttimki sabah güneş almayacak bölüme konmasını.

Sayfayı Paylaş