1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

L 134-L 144 Longfin Blue Eye Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde takturk tarafından 12 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Arkadaşlar merhaba, yeni bir kurulumla sahnedeyim.

Akvaryum 100*40*50h 200 litre
    Dış filtre: tetratec 1200
    2 tane pipo filtre aldım içinde seramik elyaf ve sünger var, çift çıkışlı hava motoru ve pipo filtrelerle havalandırmayı sağlıyorum şu anda. 2 tane afrika mopanı kökü 1 tane mangrowe kökü ve vatoz üretim çanağı diye satılan seramikler kullandım akvaryumda.

Bu akvaryumda 15 adet l134
    15 adet l144 albino longfin blue eye, 5 adet albino longfin, 4 adet siyah longfin ve karidesler besleyeceğim.

L 134 leri temin etmemde bana yardımcı olan İsmail Ateş (cirol) kardeşime ve Ali Akgün beye teşekkür ederek akvaryum fotoğraflarını ekliyorum.

Bir terslik olmazsa cumartesi L 134 ve L 144 longfin blue eye'lerim geliyor. Balıkları aşılama ve akvaryuma ekleme fotoğraflarımla yine burada olacağım.

james_34 ve cirol bunu beğendi.
  2. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Cevap: L 134- L 133 - L 144 Longfin Blue Eye Akvaryumum

Hemşerim işi iyice büyüttün valla neyse sen temelleri at kısmet olur bende dönersem memlekete kat çıkarız beya...:F:F:Fsuper:gifsuper:gifsuper:gif

takturk bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: L 134-L 144 Longfin Blue Eye Akvaryumum

Maşallah maşallah.:nazar: Sahiden akvaryum işin büyüdü baya. Sağlıklı canlıların uzun süre mutlu yaşamasını temenni ederim.:)

takturk bunu beğendi.
  4. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Cevap: L 134-L 133-L 144 Longfin Blue Eye Akvaryumum

İmkan oldukça aklımdakileri yapmaya çalışıyorum hemşerim :) Sen gel belki ufaktan bir üretimhane yaparız seninle ama sadece tropheus :)

Teşekkürler Temel abi hayalimdeki balıkların hepsini beslemek nasip oldu. Burada arkadaşlarla paylaşmakta ayrı bir keyif üye olupta bişeyler paylaştığım iki satırda olsa bişeyler yazdığım tek forum burası. Samimiyetinden dolayı tekrar teşekkürler Akvaryumportalı ailesi..

5. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgahan ellerine sağlık güzel bir kurulum ortaya çıkmış.:nazar:Artık bir ufak üretimhane görünüyor sana.

Sağlıklı şekilde bakıp bol yavrular alırsın inşallah.Unutmadan ufakta olsa bir faydamız dokunuyorsa ne mutlu.

6. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekküler İsmail faydan çok büyük. Albino longfin ve siyah longfinleri ekledim akvaryuma l134 ve l144 lerde yarın geliyor:) Sağlıkla inşallah...

cirol bunu beğendi.
  7. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Gözün aydın sevindirici haber balıkların yarın gelmesi .Senin içinde iyi oldu.Resimleri merakla bekleyeceğim.

8. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Arkadaşlar L 134 lerim ve L 144 longfin blue eye lerim elime ulaştı bu akşam. 2 adet L 144 blue eye ve karideslerde hediyesi yanında.
    Ali Akgün bey çok sağlam bir paket yaparak göndermiş balıkları. Bu muhteşem türleri edinmemdeki yardımlarından dolayı kendisine tekrar teşekkür ederek birkaç fotoğraf ekliyorum. Maşallah:nazar::nazar:
    Son kareyi balıkları akvaryuma eklememden hemen sonra çektim stres halinde bile bu renkteler maşallah:nazar::nazar::nazar:

9. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgahan gözün aydın hayırlı olsun.Umarım kayıpsız bol yavrular alırsın.:nazar:Ali abi gerçekten hobide sayılı kişiler arasında.

10. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Sağolasın İsmail kayıpsız sabahı görebilirsek daha bişey olmaz heralde. Sabredip yavru alana kadar bakabilirmiyim bilmiyorum :)

11. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

İnşallah sorunsuz şekilde adaptasyon sürecini atlatırlar.Sabretme konusunda bir şey söylemek zor.:)

12. ShotokaN

ShotokaN

İsim:
    Doğan Uslu

Hayırlı olsun Tolgahan bey,Sağlıklı yaşatmanız v bol yavrular görmeniz dileğiyle.Bundan sonraki kuracağım tank'a ev sahipiliği edecek L serisi türlerden biri bunlardan olacak inşallah .

13. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler Doğan bey inşallah görebilirim damızlık boylarını :) Görsellik açısından müthiş keyif veren balıklar kesinlikle tavsiye ederim.

ShotokaN bunu beğendi.
  14. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgana böyle müthiş diye kelimeler kullanmayalım lütfen.Yoksa boşta duran akvaryumu faliyete geçireceksin bana.:crazy1:

15. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Sen akvaryumu kurunca haber et ben hemen 5 tane paketleyip göndereyim kardeşim :) Ama gerçekten müthiş :):nazar::)

cirol bunu beğendi.
  16. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL

Tolgahan abi ne yaptın sen :). Maşallah mükemmel bir iş çıkarmışsın. Balıklarında formları harika. Zorla bir vatoz tankı kurduracaksın bize de. İnşallah sıkıntısız diğerlerini de eklersin en kısa zamanda.

17. suret

suret

Yer:
    istanbul
    İsim:
    Burak N

Şunları bi de tuzlu suya adapte edebilsek :) Töbe töbe, yokmudur acaba ortalama boyutları olan bir vatoz tuzlu su için. Hani şu birkaç milyarlık Ednan bey iş balıklar değil, daha makul, orta direk şaban işi vatozlar

18. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler Bekir diğer türlere başka bir akvaryum yaptım ona koydum. Bu akvaryumda sadece L134 ve L144 ler duracak. L333 ten vazgeçtim başka türler araştırıyorum. İlginç balıklar..

Burak bey tuzlu su için bildiğim ortalama boyutları olan eceabatta oltama takılan vatozlar var onlardan edinebilirsiniz.

19. ayhanbg

ayhanbg

İsim:
    ayhan

Balıklarının maşallahı var vatoz sevdası bendede var şu an için albino lonfin besliyorum inşallah ilerde bol yavrularını almak nasip olur.

20. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Teşekkürler Ayhan İnşallah sende bol bol yavru alırsın.

Sayfayı Paylaş