1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

L 144 Blue Eye Hakkında

Başlığı 'Japon, Vatoz, Çöpçü ve Diğer' kategorisinde KaderiniSev tarafından 7 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    L144 blue eye tül kuyruk vatoz ile L144 red eye tül kuyruk (uzun) aynımıdır fiyat vs..

2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    L144 blue eye düz beyaz renkte aslında siyah gözlü olan(göz çevresinde hafif mavilik olur) farklı bir ırktır. Üzerinde desen bulunmaz.
    Red eye yani kırmızı göz ise normal siyah cücenin albinosudur. Üzerinde desen bulunur.
    L144 blue eye daha pahalıdır fakat diğeri daha dayanıklıdır. :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  3. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Buğra kesinlikle aynı degildir,hem fiyat hemde göz rengi farklıdı bunlar dışında ikisi de şekil olarak aynıdır.Uzun kuyruk diye birşey yok erkek olan kuyruk uzun olur dişiye nazaran.Ben 2 yıl kadar besledim ve çoğalımını yaptım.Şunu unutma çok hassaslar ve beyaz benek olasıgı yüksek bir vatostur.Eger diğer türlerden (lepar vatos,cüce vb) beslediysen bunu da beslerim dersen,gerçekten l144 daha zor.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  4. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Teşekkür ederim peki fiyat nasıldır mesela blue eye çifti 300 400 1000 red eyede bu sekilmidir yavrusu para edermi 5 6 cm tülkuyruk red eye var 10 lira diyor başka biride cüce vatoz yavrusu satıyor 2 3 cm 1 liradan hangisini alayım red eye yavruları blue eye gibi para edermi?

5. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    ben anlamıyorum çözemedim budamı l144 türünden acaba alacağım vatoz bununla aynı büyüklüğü değilde şekil olarak 1_Albino_LF_2009_5__Small_.jpg

6. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Buğra resimdeki cüce vatosla eşleşmiş olabilir.Bu şekilde değil yoksa balık.
    Sana tavsiyem anaçlarını gördüğün yavrular al.En az 70 cm en 50 cm de derinlik olan akvaryumda salatalık kabak ve havuç olmak üzere iyi besle büyüyünce hem çift tutar hem de suyuna alışmış olur.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  7. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    2-3 cm arası 1 liradan 10 tane cüce vatoz yavrusu aldım akvaryum 70 cm 35 yükseklik yoğun bitkili rahat ederlermi?

8. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Acaba birtane leopar vatoz var 10 -12 cm o zarar verir mi yavrulara?

9. beloc

beloc

Yer:
    Malatya
    İsim:
    Burak GENÇ
    Evet rahatsızlık verebilir.Bence sadece yavruları tut büyüsünler beraber hemde sonuç itibariyle yavru alma ihtimalin yükselir.

10. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Valla okuduğum yazılara göre cüce vatozlar için 100 lire gerekiyormuş benim akvaryum 70 litre ana tank sorun olmazda 25cm lik yavru akvaryumum var sadece 1 tane şelale motor var ısıtıcı yok onun içine koysam nasıl olur büyürlermi ve büyük vatoz şuana kadar zarar vermiş değil önünde arkasında dolanıyorlar birşey yapmıyor ama o küçük akvaryumda boylandırabilir miyim ısıtıcı olmadan?

Sayfayı Paylaş