1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

L333 ve L201 Vatoz Türleri

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde takturk tarafından 4 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk
    Arkadaşlar bu iki vatoz türünden birisini almayı düşünüyorum daha önce yetiştiren üretebilen varmı aranızda. Biraz araştırdım ikiside akvaryumda nazlı üreyen türler. Özellikle L333 çok çekici geliyor bana. 50 lt lik bir tankta besleyecem idarelik olarak 3 ay kadar sonra max. 100 lt lik bir tank ayarlayabilirim.
    Ll333 ler 6-7 cm L201 ler 10-11 cm.
    Nette farklı bir siteden buldum bu balıkları araştırarak forumumuzda bu türlerden satan arkadaşımız varsa öncelikli olarak Ankara'dan ondan almayı tercih ederim. 14 Eylülde alıp gelicem balıkları nasipse.(yorumlarınıza göre tabiki vazgeçme ihtimalimde var) teşekkürler.

L333

L201

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Cevap: L333 ve L201 Vatoz Türleri

Her ikiside güzel ben bile bu aralar bu türlere karşı ilgi duymaya başladım.Formu'muzda bu iki türü besleyen yok diye biliyorum.Bende kısmetse L144 almayı düşünüyorum.Ama bu iki tür arasında L333 derim belkide renklerinden dolayı olabilir.saat:gif

3. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Bende ilk önce l144 düşündüm İsmail ama baktım mutlaka ayrı bir tank kurmak gerekecek bu balıklar için ondan değişik tür arayışına girdim.Sanırım bende l333 tercih edeceğim fakat en çok100 lt tankta üretebilirmiyim o meçhul işte alıp sadece göz zevki olarakta kalabilir.Hiç bitkili akvaryum denemedim değişik olur belkide:)

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ

Tolgahan 100 lt'relik akvaryumda 4 ve 5 adet bakabilirsin.Tabi istedikleri ortamı oluşturabilirsen yavru almak'ta zorlanacağını düşünmüyorum.

5. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

L333 alan fakat üretebilene ben henüz tanık olmadım.. Başka türlerini çok uğraşan arkadaşlar üretebiliyorlar ama çok nazlı ve uğraş isteyen balıklar.. Tüm ihtiyaçları önceden bilinmeli ve akvaryumunuz ona göre hazır edilmeli.. Balıklar geldikten sonra hazırlamaya başlarsanız bu narin türlerinizi strese sokup öldürebilir.. Yanlış hatırlamıyorsam L-333'lerde akıntılı tankları seviyorlardı.. Çok iyi araştırmanızı tavsiye ederim.. Bide fiyatlarının maşallahı var söyliyim :)

6. takturk

takturk

İsim:
    tolgahan aktürk

Volkan abi hiç bulaşma bu balıklara diyorsun yani.:) Akvaryum hazırlanmasında stres olur diyorsan ben Ankaradan Çanakkale/Eceabat'a gelişteki 8-9 saatlik yolda poşette ne hale gelirler diye düşünmeden edemedim biran. Cüce vatozlarımı rahatlıkla taşıyabiliyorum 4-5 saat ama fiyat arttıkça streste artıyor sanırım:smiley33: 4 tane l333 e vereceğim fiyat 400 tl ama eğer yolda ölürlerse paraya değil balıklara kahrolurum.

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Açıkçası o kadar uzun mesafede canlı taşımadım.. Ama uzun mesafelere balıkların nasıl götürüldüğüne dair bilgilere ulaşırsan onlarında faydasını görürsün.. Yoksa millet taşıyor yani.. :) pilli bir hava motoru falan bence işini görür.. hazır havalarda sıcakken tam zamanı derim.. Büyük köpük kutu içine poşetle koyup hava basıp hava takviyesi yaptın mı sorun olacağını zannetmiyorum.. ama dediğim gibi tankını önceden ayarlayabilirsen senin için avantaj olur.. Tankı sonradan yaparsın balıklar kesin ölür diye bir kaide yok tabii.. Yüreğinin sesini dinle :)

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. sinan1962

sinan1962

Yer:
    Ataşehir / İSTANBUL
    İsim:
    Sinan
    Merhaba bende L333 1 erkek 2 dişi vardı öldü. temo22Erkek yalnız kaldı.
    0535 3075784

Sayfayı Paylaş