1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

labio çöpçü

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 18 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Bir sorum olacak bugün labio çöpçü almıştım ve akvaryuma koyduktan sonra dışarıya çıktım geldiğimde balığı çok aradım ama bulamadım.Acaba japon balıkları mı yedi?Yoksa kendini kuma mı gömdü?lütfen.

2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    labio çöpçü

Furkan merhaba. Bende de labio var. Eğer Japon balıklarının ağzına sığacak kadar küçükse Labio, yutulmuş olabilir. Akvaryuma yeni eklediysen gizleniyor da olabilir. Benim makrakantaları ekleyeli 3-4 hafta olacak daha 10 kere görmedim yüzerken. Bazı balıklar böyle ;)

3. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    labio çöpçü

Çok teşekkürler.Benim aldığım labio çöpçü japonların ağzından çok çok büyük ve uzun ha bide bu balık kendini kuma gömer mi?lütfen

4. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    labio çöpçü

Kuma gömeceğini sanmıyorum. Biraz bekleyin çıkar ortaya burda:gif

5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    labio çöpçü

Ama sabahtan buyanı bekliyorum.İnşallah japonlar yememiştir.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    labio çöpçü

Labio balıkları kütük aralarına zaman zaman gizlenme eğilimi olan balıklardır ve stres yaptıklarında gizlenme amaçlı kendilerini kuma gömebilirler.

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    labio çöpçü

Balığım şu ana kadar çıkmadığına göre japonlardan biri yuttu

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    labio çöpçü

Bu bence zayıf bir ihtimal Faruk. Akvaryumdan dışarı zıplamış olmasın ? Etrafa iyice baktın mı ? Akvaryumda dekorların yerini değiştir. Belki de saklambaç oynuyordur kerata... :)

9. aqua_boy

aqua_boy

İsim:
    Cenk Sinor
    labio çöpçü

Bende Labiomu tanka saldıktan sonra bir daha görememiştim . 5-6 gün sonra sumpın motor kısmında yüzerken bulmuştum. Oraya nasıl gitti hiç bir fikrim yok . O kadar bioball , elyaf vs vs gerçekten kafam almadı . Kereta ara ara hala sumpa gidiyor . Bence kesinlikle filtrenizi kontrol edin ...

10. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    labio çöpçü

Bu gün balığımın dışarıda çürümüş bedenini buldum ağla:gif ağla:gif ağla:gif :( :(

11. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    labio çöpçü

Suyun seviyesi çok mu yüksek Furkan kardeş ?

12. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    labio çöpçü

Kapağı yoktu.

13. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    labio çöpçü

Suda çok fazla ise atlamış olması gayet doğal.. Hele ki o balıklar çokta hareketliler gayet normal atlaması.. Japon balığının atlaması imkansız diye öteki balığın atlayamacağını düşündüyseniz hata etmişsiniz.. Geçmiş olsun..

14. taygun

taygun Guest

labio çöpçü

Furkan Merhaba.

Akvaryumların muhtelif sebepler kapağı olması lazım ki bunlardan bir tanesini sen tecrübe ederek öğrendin. Öte yandan kapağının olmaması ışıklandırma olmadığı anlamında mıdır? Yoksa ışıklandırma sistemin akvaryumdan ayrı ve kapaksız olanlardan mı?

15. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    labio çöpçü

Akvaryumumun ışığı cama yapışık.Her gün düzenli olarak 6 saat yakıyorum.

Sayfayı Paylaş