1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Lav kırığı: Canlı kaya olurmu?

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde OKTAY 26 tarafından 18 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. OKTAY 26

OKTAY 26

Yer:
    ESKİŞEHİR
    İsim:
    MURAT OKTAY YEDİBEN
    Dıy ları gezerken gazbetondan yapılan kayaları gördüm. Lav kayalarının kullanımını tatlı suda,karides,salyongoz akvaryumlarında matkabla delik delerek yuva gibi kullanıp başarılı sonuçlar almıştım.
    Soru deniz akvaryumlarında nasıl etkileşime gireceğidir,tatlı suda ph yükseltir densede yanlıştır,ph'ı etkilemez...
    Lav kayalarını; beyaz çimento,tuz,mercan kırığı ile kaplasak lav kayalarının doğal olmasından ve kolay şekil almasından yararlansak diye bir düşünceye kapıldım olabilirliği ,yada bu zamana kadar yapan birisi varsa şimdiden cevap yazanlara teşekkürler...

2. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Üzerlerine ince kemiksi yapılı tüp kurtlarının koloni kurduğunu görmüştüm. Bu olur demekse olmuş, canlı görmüştüm :) Fakat salınım yapar mı bilmem.

OKTAY 26 bunu beğendi.
  3. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Olur benim tankta var.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

OKTAY 26 bunu beğendi.
  4. OKTAY 26

OKTAY 26

Yer:
    ESKİŞEHİR
    İsim:
    MURAT OKTAY YEDİBEN
    Yusuf bey nezamandır kullanıyorsunuz

5. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya
    Olur ,hatta kolay işlendiği için arka cam komple kapatılabilir.

OKTAY 26 bunu beğendi.
  6. yekim

yekim

Yer:
    Samsun
    Mayıs ayından beridir kullanıyorum. Genelde frag icin kullandım fakat şuan sump komple lav kayası dolu.

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

OKTAY 26 bunu beğendi.
  7. OKTAY 26

OKTAY 26

Yer:
    ESKİŞEHİR
    İsim:
    MURAT OKTAY YEDİBEN
    :okey:Yusuf bey teşekkür ederim,teoman bey tam aklımdan geçeni okumuşsunuz.Sıradaki soru arka camı lavla döşeyebilirmiyiz olacaktı. Saygılar...

Sayfayı Paylaş