1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Leather Coral Beyaz Noktalar

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde 94sem tarafından 26 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN
    Leather coral mercanı şuana kadar sorunsuzca büyüyordu, Leather coralin sol alt kısımlarında beyaz noktalar oluştu. Leatherin şuanda 3.-5. deri değişimini yapıyor. Su değerlerim şuanda normal, su değişimini düzenli olarak haftalık yapıyordum. Kar, tipi derken 2 hafta aksattım değişimi. 5 gün önce 1.5 damacana değişim yaptım.:)

Leather Coral sorunun sebebini nedir ?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Leather Coral Beyaz Noktalar

Durumu fena görünmüyor Semih. Deri değişiminden yeni yeni çıkıyorsa belirli noktalarda bu beyazlıklar yani kel kalmalar olabiliyor, zamanla düzelir. Işığı sevdiği gibi Kh değerinin düşmesini pek sevmiyorlar. Düzenli su değişimi veya haftada bir Reef builder eklemesi hoşlarına gidiyor.

3. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Canlıyı ilk aldığımda 10 kuruş kadar bir yeri keldi ve bu zamanla düzelmişti, şimdi düzelenyer tekrardan kelleşti. İki gün daha sürecek sanırım deri atması tamamen ondan sonra duruma göre hareket edicem. Su değişimlerimide Redsea Pro coral ile yapıyorum.

Temel abi birde son resim yanlış olmuş onu düzenleyebilirmisiniz.

Teşekkürler...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Düzelecek bence de zaman içinde. Son fotoğrafa ben de anlam veremedim alta aldım o yüzden. Kaldırıyorum onu. Katkı kullanıyor musun?

5. 94sem

94sem

İsim:
    Semih TURAN

Katkı olarak, haftada bir gece 5ml reef snow kullanıyorum ve Özkan abiden alacağım seriapora caliendrum için Ca,Mg aldım ama test kiti olmadığından Mg yi 5gün birer doz uyguladım.

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dikkatli kullanmaya özen göster bu tarz katkıları, akvaryumun mercan yükü ve bu tarz besinlerin ne kadarının tüketilebileceğini düşünerek eklemek gerekir. Akvaryum litre hesabı değil akvaryum mercan türü ve sayısı olarak bakarsan iyi olur.

Sayfayı Paylaş