1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Leather Coral ve Kum Anemonu Açmıyor

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Ubalek tarafından 6 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Ubalek

Ubalek

İsim:
    Uğur Balek
    Su değerlerin normal seviyelerde, 2 aydir leather coral ve kum anemon acmiyor. Bugün akvaryum lambalarını değiştim beklemedeyim. Acaba sebep ne olabilir açmama hakkında?

Bunu öğrenebilir miyim?

Teşekkürler...

Ekli Dosyalar:

• image.jpg
      image.jpg
      Dosya Boyutu:
      49,3 KB
      Görüntüleme:
      535
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Su değerlerinden Kh değeri kaç? Tuz markası nedir, akvaryumda kullanılan katkılar, kimyasal malzemeler neler?

3. Ubalek

Ubalek

İsim:
    Uğur Balek
    Kh 8 yaptim 1 gun once kh 5 ti onceden olctugumde su. An kullandiklarim grotech abc m ve seachem reef trace ve plus ,brighwell markalardan iki tane zooplakton var tuz markasi redsea

4. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    5 Kh ta açmaması doğal, hatta yaşamaları bile büyük şans.
    Kademeli artırmadıysanız yeni kh seviyesine alışana kadar açmazlar. Günlük 1 dkh tan fazla artırmak canlıları olumsuz etkiler.
    Bahsettiğiniz katkıların hepsini kullanıyor musunuz.?
    Kullanım sıklığı ve dozajınız nedir.
    Akvaryum hacminiz nedir?

Alparslan bunu beğendi.
  5. Ubalek

Ubalek

İsim:
    Uğur Balek
    Haftada bikez kullaniyorum fakat yazin kullanmadim 1 kapak yani 15ml kullaniyorum kilqvuza gore ve akvaryum 130 litre 15 kilo kaya var

6. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Kaliteli bir tuz ile iki günde bir yapılan küçük su değişimleriylede (mesela %10 luk) kh'i ufak ufak yoluna sokabilirsiniz, aynı zamanda suda meydana gelen eksiklikleri kapatırken istenmeyen maddeleri uzaklaştırır. Yalnız 2 ay çok uzun bir süre, umarım kısa zamanda durum normale döner.

Alparslan bunu beğendi.
  7. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Epeydir su değişimi yapmıyorsunuz sanırım, Kh'ın 5'e düşmesi kısa vadede imkansız.

8. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Esnaf olduğunu söyleyen birisinin, su değişimlerini aksatıp kh ı bu seviyelere düşürmesi bana gerçekçi gelmiyor.

halilkocan bunu beğendi.
  9. Ubalek

Ubalek

İsim:
    Uğur Balek
    Tatildeydim akvaryumla ilgilenemedim.

10. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    İçinde canlı da yoktur tahminim.
    Kendinize meslek olarak bu işi seçmişsiniz, o leather 'ın neden açmadığını bilmediğinizi söylemeyin.
    Konu garip oldu bana göre, dışardan biri gibi bakıp düşünsenize, akvaryumcu, uzun süredir ilgilenemediği tankında açmayan leather için forumda konu açıyor.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Alparslan ve halilkocan bunu beğendi.
  11. Ubalek

Ubalek

İsim:
    Uğur Balek
    Durum çok farklı sizin sataşma sebebiniz anlayamadim sorununuz ne?
    Tabii ki forumlara yazicam ortada garip olan bir durum var. Hersey normal suda sadece kh duşüktü su degisimi yapilmamıştı ama siz böyle konuşarak insanı forumdan soğutuyorsunuz üzgünüm.

Teşekkürler yinede.

Ayrica. İcinde canli var torch coral blue tang dooty ve blue doctor

12. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Soruna odaklanın bence, sataşma yok yukarıda yazdıklarım konuyu açışınızdan bugüne gelişen olayların sonucu düşündüklerim.
    Ben de maalesef düşündüklerimi söyleyen biriyim.

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Merhaba Uğur Bey,

Elbette sorabilir, anlamak isteyebilir ve çözüm aramak isteyebilirsiniz. Ancak size verilen tepkinin altında bazı nedenler var sanırım. Bunların başında esnaf olduğunuzu verdiğiniz ilan silinince lanse etmiş olmanız, bu zaman dilimi öncesinde buna ait bir ifade olmaması tepki kaynağı. Elbette, bunun altında bir şey aramak hatamızda olabilir, vardır veya yoktur ama Akvaryum Portalı yapı olarak biraz ayrışmaktadır genel platformlardan ve taviz vermez.

Bu sonuçla, bizler akvaryum esnafının üst düzey bilgi sahibi olmasını zaten beklemiyor ve zaten buna merak etmeyin bolca şahit oluyoruz, kısaca size özel bir durum kesinlikle değil. Elbette gelişim, önemli ama buna top yekün ihtiyaç var.

Bu sonuçla buranın temkinli, kendi yapısı içinde gardını almış bir yer olduğunu düşünün ve bu yönüyle gelişiminize katkı sağlamasını sağlayın. Uğur Bey olarak bulunun ve bu çerçeve de faydalanmaya çalışın.

14. Ubalek

Ubalek

İsim:
    Uğur Balek
    Tamam anlaştık :) Benim tahminim Leather coralda kh değerinden dolayi bir incilme var.

Foto :)

image.jpg

BulentS bunu beğendi.
  15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Genel yapıya bakıldığında zaten alkalinite düşük olduğu anlaşılıyor. Biraz su değişimi ile fotoğraftaki 2 mercan otomatik kendine gelir.

BulentS bunu beğendi.
  16. Ubalek

Ubalek

İsim:
    Uğur Balek
    Ppt de dusuk cildiricam

17. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    ppt ne ?

18. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Ölçü birimi- Parts per thousand yani binde bir demek.
    Tuzluluk vb ölçümlerde kullanılır.

Ubalek ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  19. Okurt

Okurt

İsim:
    Özdemir Kurtman
    Ölçüm aletlerine pek güvenme. Sanırım 6 aydan beri hiç tuz ölçümü yapmadım, sadece hacmini iyi belirlediğin bir bidonla su değişimi yap ve yine aynı bidonla akvaryumdan aldığın miktarda tuzunu dijital mutfak terazisinde ölçerek yeni su hazirla. birkaç değişim sonrasında her şey yerine oturacaktır.

BulentS, Ubalek ve YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş